Casper CN-VSD4712A Laptop İçin SSD Önerisi

BaKKaL23

Centipat
Herkese selamlar hayırlı geceler dilerim.
Bilgisayarımda aşırı yavaşlamadan dolayı bilgisayarıma SSD taktırmak istiyorum. Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde.
  • İşlemci ön bellek: 6 MB.
  • İşlemci teknolojisi: Core i7.
  • İşlemci hızı:2.3 GHz Turbo Boost 3.3 GHz.
  • İşlemci numarası: 4712mq.
  • İşlemci markası: Intel.
  • RAM tipi: DDR3.
  • RAM (sistem belleği):12 GB.
  • Ekran boyutu:15.6 inch.
  • 2 GB DDR3 nvıdıa® GT840M.
Casper CN-VSD4712a Core i7 4712mq 2.30GHz-12 GB-1tbsshd-2 GB-15.6-W8.1 notebook isimli bilgisayar ayrıca kullanmak istediğim programları şu şekilde sıralayabilirim. AutoCAD, netcad, SketchUp, bazı yazılım dillerini Visual Studio vb. programları kullanmayı düşünüyorum. Ne gibi bir SSD tavsiye edersiniz? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Tekrardan hayırlı geceler. 512 GB bir SSD düşünüyorum. Ayrıca elimdeki HDD'yi kullanmak istiyorum. Format atıp ondan sonra mı SSD takmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz ne kadar? 500 GB SATA SSD ve NVMe SSD önerilerim şunlar;
Bunlar SATA. Eğer NVMe portu varsa şunu alabilirsiniz;

Hocam 562 TL olmuştu ama bugün 700 lira olmuş. :/ Yani almayın bence boşuna bütçeyi artırmayın. 500 GB 870 EVO alıp geçin. 562 TL iken alsaydınız gerçekten güzel bir seçenekti. Cihazınızın içini açıp bir bakın eğer PCI-e yuvası görürseniz Kingston A2000 almanızı öneririm.

M2 sata desteği varmış.

@BaKKaL23 Maalesef çalışmaz. Sadece M.2 SATA destekliyor. NVMe desteği yok. M.2 SATA ise SATA hızlarında çalışan ama M.2 formunda bir SSD tipi. 2.5 inç bir SSD almanız daha iyi olur. M.2 SATA SSD'ye para verilmez.

anladım teşekkür ederim ilk tavsiyeniz olan

Samsung 500 GB 870 Evo MZ-77E500BW 2.5" SATA 3.0 SSD​

bunu alacam .
Ayrıca hdd yı cıkarıp yerıne ssd yı takıp cd-rom bolumune hdd yı takmayı dusunuyorum tavsıye eder mısınız ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…