Casper CNVSY4702A laptop ekran kartı 95 derece

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Casper CNVSY4702A laptopum var.
Ekran kartında ısı problemim var.
Boştayken sıcaklık değerleri: 55-60.
Çoğu oyunda sıcaklık değerleri(GTA 5, Mafia2): 94-97.
Fakat oyunu alta alınca hemen 1 saniye içinde sıcaklık derecesi 70'e düşüyor direkt olarak.
Aynı şekilde diğer oyunlarda da geçerli. İşlemcimde sorun yok stabil 50-60-70 derece oyundan oyuna değişiyor ısısı.
Fakat ekran kartı dediğim gibi boştayken 60 derecede oyuna giriyorum ana menüde yüklenirken gene aynı şekilde 60 civarı fakat oyun başladığı anda 2-3 saniye içerisinde 95 dereceye gelip sabitleniyor.

Merhaba arkadaşlar Casper CNVSY4702A laptopum var.
Ekran kartında ısı problemim var.
Boştayken sıcaklık değerleri: 55-60.
Çoğu oyunda sıcaklık değerleri(GTA 5, Mafia2): 94-97.
Fakat oyunu alta alınca hemen 1 saniye içinde sıcaklık derecesi 70'e düşüyor direkt olarak.
Aynı şekilde diğer oyunlarda da geçerli. İşlemcimde sorun yok stabil 50-60-70 derece oyundan oyuna değişiyor ısısı.
Fakat ekran kartı dediğim gibi boştayken 60 derecede oyuna giriyorum ana menüde yüklenirken gene aynı şekilde 60 civarı fakat oyun başladığı anda 2-3 saniye içerisinde 95 dereceye gelip sabitleniyor.

Laptop olduğu için gayet normal ve Casper'lar genelde çok ısınıyor.

Soğutmada bir problem olabilir bide eğer daha önce laptop darbe aldıysa içindeki bakır boru çok az bile yamulduysa soğutmada yetersiz kalıyor işlemci sicakliginiz normal mi

İşlemci sıcaklığım gayet normal ayar yapıyorum gta5'te bazen 55 derece oluyor. Genellikle full performansta işlemci sıcaklığım 70 derece oluyor sorun yok yani.

İşlemci sıcaklığım gayet normal ayar yapıyorum GTA 5'te bazen 55 derece oluyor. Genellikle Full performansta işlemci sıcaklığım 70 derece oluyor sorun yok yani.

Eğer darbe vs bir durum varsa içindeki bakır borudan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum bunu anlamanın en etkili yolu laptopun arka kapağını söküp laptopu çalıştırın bir oyuna girin ve bakır boruya dokunun bakırın bir yeri diğerine gore daha soğuk ya da sıcaksa(yani ısı her yerde eşit değil ise) sorun bakır soğutma cubuğundadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı