Casper Excalibur G780 ısınma sorunu

dostum casper beni pişman etti açık ve net g 770 kullanıcısıyım mağdur olmadığım konu kalmadı garantide bekledim aşırı ısınma sorunu yaşıyorum cihaz text veya powersawingg modundayken videolarda anlık takılmalar oluyor pişman oldum. Neyseki thh ye başvurdum ve bayramdan sonra (işlemlerin bayram tatili yüzünden aksamaması için)cihazı taraflarına iletip para iademin yapılacağına dair casper dan telefon açıldı.Markayı kötülemek için demiyorum fakat bu sorunu yaşayan insan sayısı çok fazla fakat benim yaşadığım kadarıyla çok az kişi karşılaşmıştır nefret ettim cihazdan.Keşke bu cihazı sorunsuz kullanabilseydim. Tasarımı mükemmel fakat görünüşün yanıltıcı olduğunu deneyimleyerek öğrendim.Ürünümle ilgili yaşadığım sorun hakkındaki detaylı bilgiye yazdığım yazıdan ulaşabilirsin.

Merhaba Casper Excalibur G780.1075-B560X Intel Core i7 10750H 16GB Fiyatı bilgisayarı satın aldım.4. günü kurdum ve CS:GO girdim 5-10 dakika içinde CPU sıcaklığı 96 derece oluyor. PC boştayken 60 derece civarlarında. GPU 75-80 arası geziyor o yönden bir sıkıntım yok oyun içerisindeyken. Ama videolardan başka kullanıcı yorumlarından gördüğüm kadarıyla 96 biraz yüksek bir sıcaklık. Valorant indirdim orada da 88 derece oluyor uzun süre denemedim. Kullanan var mı? Aynı sorunları yaşıyor musunuz?

Dostum aynısının 1660 Ti versiyonu bende de var senin süreç ne durumda iade mi ettin yoksa hâlâ cihaz elinde mevcut mu? Ben de aynı senin gibi CS'de 90° üzerine çıkıyordu PC'yi yeni almama rağmen bana da sıcaklık normal dediler PC'yi gönderdim servise sorun yok deyip geri gönderdiler bu arada PC'yi alalı 3-4 hafta oluyor PC'nin şu anki fiyati kendi sitesinse 10300₺ ben 8700₺ya almıştım PC'yi iade etme hakkım doldu ama tüketici hakem heyeti vs iade edilebilir ben etmek istemiyorum ama soruna çözüm de bulmak istiyorum PC txt modda 80°yi geçmiyor ama FPS düşmesi oluyor yani PC'yi tam performansta kullanamadiktan sonra bir anlamı kalmıyor sen ne yaptın şu an ne durumdasin bilgilendirirsen iyi olur.

Dostum aynı sorun bendede var turbo boostla 96 dereceye çıkıyor sürekli 90+ derecede kalıyor bende text modunda kullanmaya başladım en en fazla 80 i görüyor şuan ama high performans moduyla gaming modu arasında bi fark yok bende gaming modu biraz daha alt sıcaklık kademelerinde çalışmalı 80 90 arası gibi garip .. servise versemmi vermesemmi arada kalmıştım dostum sen verdinmi naptın?

Dostum aynı sorun bende de var Turbo Boost'la 96 dereceye çıkıyor sürekli 90+ derecede kalıyor bende text modunda kullanmaya başladım en en fazla 80'i görüyor şu an ama High performans moduyla Gaming modu arasında bir fark yok bende Gaming modu biraz daha alt sıcaklık kademelerinde çalışmalı 80 90 arası gibi garip. Servise versemmi vermesemmi arada kalmıştım dostum sen verdinmi naptın?

Aga benim bir önceki mesajı oku ben servise gönderdim sorun yok deyip geri gönderdiler ben de piyasa uçtuğu için iade etmeme kararı aldım ama Gaming'de falan oynanıyor hâlâ sadece sıcaklık çok fazla onun haricinde PC mükemmel.

Aga benim bir önceki mesajı oku ben servise gönderdim sorun yok deyip geri gönderdiler ben de piyasa uçtuğu için iade etmeme kararı aldım ama Gaming'de falan oynanıyor hâlâ sadece sıcaklık çok fazla onun haricinde PC mükemmel.
kanka bende de aynı valla servise göndersemmi diye düşünüyodum sen böyle diyince servis sürecini beklemeyi düşününce canımı sıkıyo bu durum dediğin gibi bana da normal dediler ayrıca text modunda açınca 20 fps falan oynuyor fark olarak gaming modda gta 5 te ultrada 120 fps alıyorum max textte 75 derecede ortalamayla 100 max fps alıyorum soğutma sistemine dikkat çekmek istiyorum 96 dereceyi görmesine rağmen iyi soğutuyor altını kontrol ederken olsun veya dizimde olsun sıcaklığı hissettirmiyor fazla high performance ile gaming modun aynı değerleri vermesi dışında beni rahatsız eden bir durum olduğunu söyleyemem bu arada rtx 2060 intel i7 ye sahibim bende dostum ..

Konudaki tüm mesajları okudum ve bayağı bir yanlış anlaşılma var.
H serisi işlemci kullanıyorsanız üretici sizin performansınızı kısıtlamamışsa 100C derecede dahi çalışır.

Forumda marka fark etmeksizin bu işlemcilerde Undervolt adı altında 120 sayfalık mesaj var
Durum gayet normal ve cihazın hava giriş ve çıkışlarını bloklamadığınız sürece 10 Yıl geçse de donanımlarınız zarar görmez.
Casper'dan alınan bilgiye göre cihaz işlemciye 97C derece sıcaklığa ulaşıncaya kadar güç sınırlama yapmıyor.
Eğer Gaming modunda oynuyorsanız işlemci PL1'de 35 Watt PL2 45 Watt değerlerinde çalışacaktır.
Bu modda oyunlarda 90C dereceyi aşıyorsanız yaz mevsiminden ve oda sıcaklığından kaynaklıdır.

Oyunlarda FPS'iniz birden 15 -25'e kadar düşüyorsa cihazın soğutma bloğunda sıkıntı var demektir ve iade edilmelidir.
Bunu dışındaki iade nedenleri saçma ve asılsızdır, hiçbir marka size bu mevsimde güç sınırlamadan 70C-80C dereceyi veremez.

Eğer 90 üstü sıcaklıklar size rahatsızlık veriyorsa ve endişe ediyorsanız işlemcinize sıcaklık sınırı koyabilirsiniz.

Yakında bunun için bir rehber hazırlayacağım ancak o zamana kadar isteyen olursa Discord'dan sizlere bu işlemin nasıl yapılacağını anlatabilirim.

Konudaki tüm mesajları okudum ve bayağı bir yanlış anlaşılma var.
H serisi işlemci kullanıyorsanız üretici sizin performansınızı kısıtlamamışsa 100C derecede dahi çalışır.

Forumda marka fark etmeksizin bu işlemcilerde Undervolt adı altında 120 sayfalık mesaj var
Durum gayet normal ve cihazın hava giriş ve çıkışlarını bloklamadığınız sürece 10 Yıl geçse de donanımlarınız zarar görmez.
Casper'dan alınan bilgiye göre cihaz işlemciye 97C derece sıcaklığa ulaşıncaya kadar güç sınırlama yapmıyor.
Eğer Gaming modunda oynuyorsanız işlemci PL1'de 35 Watt PL2 45 Watt değerlerinde çalışacaktır.
Bu modda oyunlarda 90C dereceyi aşıyorsanız yaz mevsiminden ve oda sıcaklığından kaynaklıdır.

Oyunlarda FPS'iniz birden 15 -25'e kadar düşüyorsa cihazın soğutma bloğunda sıkıntı var demektir ve iade edilmelidir.
Bunu dışındaki iade nedenleri saçma ve asılsızdır, hiçbir marka size bu mevsimde güç sınırlamadan 70C-80C dereceyi veremez.

Eğer 90 üstü sıcaklıklar size rahatsızlık veriyorsa ve endişe ediyorsanız işlemcinize sıcaklık sınırı koyabilirsiniz.

Yakında bunun için bir rehber hazırlayacağım ancak o zamana kadar isteyen olursa Discord'dan sizlere bu işlemin nasıl yapılacağını anlatabilirim.
Usta diline sağlık bizim bilgimiz olmadığı için internetten araştırdığimız kadarını biliyoruz senin gibi birinci ağızdan bilgi veren kolay bulunmuyor maalesef.Bu arada hazırlayacağın rehberini dört gözle beklemekteyim, teşekkürler.

Usta diline sağlık bizim bilgimiz olmadığı için internetten araştırdığimız kadarını biliyoruz senin gibi birinci ağızdan bilgi veren kolay bulunmuyor maalesef.Bu arada hazırlayacağın rehberini dört gözle beklemekteyim, teşekkürler.
Rica ederim,rehber hazır linkten ulaşabilirsiniz.

Rica ederim,rehber hazır linkten ulaşabilirsiniz.
hocam gerçekten bilgilendirici bi açıklama olmuş ..

Geri
Yukarı