Casper Excalibur G870 RTX 4060 alınır mı?

Sen arka planda 6-7 uygulama calistiriken bende ayni uygulama sayisiyla modlu sekilde calistiriyorum sence hangimizin RAM tuketimi daha iyi burada aslinda hangimizin PC'si iyi diye olay yaratmaya degmez ben sadece bu tür Türkiye'de birlestirilen PC markalarinin donanimsal sorununu ele aldim bir kullanici deneyimi sundum.

@SunSet bak bakalım 8 program açık üstünde Valorant'ta açık

1682171017646.png

Excalibur ucuz olmasının bazı sebebleri var. Muadili ASUS TUF 4060 modeline bakarsanız ekran kalitesi daha yüksek(desteklediği renk aralığı ve tepki süresi bakabilirsiniz), giriş/çıkış portları(HDMI, USB, DP vs.) açısından daha fazla seçenek var ve USB4/thurderbolt gibi daha güncel donanımlar var. Ayrıca birçok arkadaşın bahsettiği kasa kalitesi muhabbeti de var, kasanın fiziksel dayanımının yanında soğutma tasarımı da fark ediyor. ASUS TUF 140W ekran kartı varken Casper modelinde 105W model var. 105W ile 140W 4060 arasında çok fark yok genel performans etkisi açısından ancak ilerleyen zamanlarda driver güncellemeleri ve oyunların kartın teknolojisinden performansından yararlanması durumuna göre fark olacaktır. Ayrıca soğutma açısından 140W olan bir model 105W olan bir modele göre daha iyi soğutma sistemine sahip diye düşünmek yanlış olmayacaktır.

Keşke biri şu modeli alıp 2 hafta kullansa da yeni kasa kronik sorunlu mu öğrensek.

Ben aldımda 3 gün oluyor. Fazla laptoptan anlamadığımdan sözlerimi pek ciddiye almayın. Genel olarak baktığımda tasarımı ve soğutması bayağı iyi duruyor. Olduğum yerde internet pek iyi olmadığıdan sadece FS22 oynadım Ultra DLSS falan açıyor. FPS testi hiç yapmadım. Bu fiyata bu özellikte başka laptop olmadığımdan öneririm.

Ben aldımda 3 gün oluyor. Fazla laptoptan anlamadığımdan sözlerimi pek ciddiye almayın. Genel olarak baktığımda tasarımı ve soğutması bayağı iyi duruyor. Olduğum yerde internet pek iyi olmadığıdan sadece FS22 oynadım Ultra DLSS falan açıyor. FPS testi hiç yapmadım. Bu fiyata bu özellikte başka laptop olmadığımdan öneririm.
Driverler de sorun yaşadınız mı?Nereden aldınız?Sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız?

Geri
Yukarı