Casper Excalibur içinden çıkan 1.4 HDMI ile 144 Hz alamıyorum

Montro

Centipat
Daha fazla  
Dün 144Hz monitör aldım link de bu CASPER Excalibur 23.8'' 200Hz 1MS(MPRT) CURVED G-Sync / FreeSync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da kutudan çıkan 1.4 HDMI ile bilgisayara bağladım. Ne olur ne olmaz diye de Driver Booster'den driverları güncelledim fakat 144Hz seçeneği gelmedi, Max 75 Hz de kullanabiliyorum. Ekran kartım GT730 ve DisplayPort çıkışı yok, HDMI ile bağalmaya çalışıyorum. HDMI 2.0 alsam 144 Hz yapabilir miyim? DisplayPort ile 200 Hz'e kadar çıkabiliyorum fakat ekran kartında DisplayPort çıkışı yok bayağıdır araştırıyorum, DisplayPort'tan HDMI'a dönüştürücü vs. de işe yarmıyor 200Hz için, amacım şu anlık yeni bir sistem alana kadar 144Hz'de kullabilmek yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün 144Hz monitör aldım link de bu CASPER Excalibur 23.8'' 200Hz 1MS(MPRT) CURVED G-Sync / FreeSync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da kutudan çıkan 1.4 HDMI ile bilgisayara bağladım. Ne olur ne olmaz diye de Driver Booster'den driverları güncelledim fakat 144Hz seçeneği gelmedi, Max 75 Hz de kullanabiliyorum. Ekran kartım GT730 ve DisplayPort çıkışı yok, HDMI ile bağalmaya çalışıyorum. HDMI 2.0 alsam 144 Hz yapabilir miyim? DisplayPort ile 200 Hz'e kadar çıkabiliyorum fakat ekran kartında DisplayPort çıkışı yok bayağıdır araştırıyorum, DisplayPort'tan HDMI'a dönüştürücü vs. de işe yarmıyor 200Hz için, amacım şu anlık yeni bir sistem alana kadar 144Hz'de kullabilmek yardımcı olabilirseniz sevinirim.
download.png
HDMI 2.0 sorununuzu çözecektir.

Öncelikle mümkün ise monitöre iade edin sorunlu bir cihaz. Driver Booster'ı kaldırın o da problemli bir program. Eğer iade edemezseniz monitör de DVI-D portu var ise onunla 144 Hz alabilirsiniz. Ekran kartınız HDMI ile 144 Hz vermez.

Ekran kartın desteklemiyordur (uyumlu ve yüksek HDMI sürümü ile çözülebilir gibi) çünkü oldukça eski. DV-I dönüştürücü alıp ancak öyle alabilirsin diye biliyorum. Ayrıca driver booster kullanıyorsan o bilgisayarı haşat eder o. Mümkünse de monitörü git iade et daha düzgün bir şey al üstüne 300 400 koyup. Test etmediğini de varsayıyorum o monitörü
zaten o da ayrı konu.ş

Monitör çöp. Üstüne donanımı bozan Driver Booster kullanmışsınız. Biraz da virüs atın sisteme tam olsun.
Driver Booster ile yüklediğin sürücüyü DDU ile kaldır. Sonra NVIDIA Experience üzerinden son sürümü otomatik olarak kurdur.
Tekrar kontrol et.
GPU'nun HDMI çıkışı 1.4 görünüyor. HDMI 2.0 almanın mantığı yok.
Aklıma sadece GPU sürücüsünden kaynaklı yüksek Hz alamadığınız geliyor.

2.1 aldım o bile çözmedi sebebi ne olabilir? Başka forumlarda ekran kartının desteklediği belirli bir Hz olayının öyle bir özelliğin olmadı söyleniyor, aynı şekilde indernette de araştırırkende buna denk geldim tek çare DisplayPort mu?

Belirli bir Hz yok ama HDMI'ın belli bir Hz i var ekran kartınız HDMI üzerinden 75 Hz verebilir. DVI-D dönüştürücü ile çözebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı