Casper i7 4790 sisteme GTX 950 takılır mı?

Serrdar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakınlarda GTX950 almayı düşünüyorum fakat aklımda birkaç soru var sorularım şunlar;
  1. Anakartım uyar mı ?
  2. Ekran kartım ile işlemcim arasında bir sorun olur mu ? (İşlemcim i7 4790 1150 soket ve sanırım 8 çekirdek)
  3. 250 W'lık bir güç kaynağım var yeterli mi? Ekran kartıyla birlikte olacak sistem ;

• i7 4790 1150 soket 8 çekirdek işlemci
  • 12 GB RAM DDR3 ve sanırım 800'er MHz
  • Anakartım PC ile gelen ve aşırı dandik olduğunu düşündüğüm bir şey (
  • Windows 10 64 bit

1.PNG 4.PNG 23.PNG ram 1.PNG ram2.PNG

Güç kaynağı yetersiz. Casper olunca bir şey söylemek zor ama büyük ihtimal anakart sorun çıkartmaz. İşlemci de fazlasıyla yeterli.

İşlemci ve ekran kartı ortalama 200 watt çekecek zaten. 12v kanalından verdiği çıkışı bilmeden nasıl yeterli diyorsunuz ? Kaldı ki 12v kanalından 250 watt bile verse sınırda. Casper'ın 250 watt güç kaynağı nasıl yeterli oluyor ?

İşlemci ve ekran kartı ortalama 200 watt çekecek zaten. 12v kanalından verdiği çıkışı bilmeden nasıl yeterli diyorsunuz ? Kaldı ki 12v kanalından 250 watt bile verse sınırda. Casper'ın 250 watt güç kaynağı nasıl yeterli oluyor ?
Kim yeterli diyor ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı