Casper Laptop Isınma Sorunu

darbeli38

Decapat
Merhaba benim Casper laptopum var. 2 sene boyunca hiçbir ısınma problemi çekmezken şimdi ise baya bir ısınıyor. Bilgisayardan anlarım kendi çapımca bakır borusunun içerisindeki su baya azalmış ben bunu nasıl eski haline getiririm suyu bakır boruya nasıl basabilirim içerisinde su olması mecbur gerekiyor.

Lüften fikri olan yazsın ben boruyu nokta kadar delip oradan saf su basıp kaynak yaptırmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdi termal macun gibi şeyler demeyin en iyi macun sürülü fan parlıyor resmen tertemiz bu su eksikliğinden kesin ama çözüm bulamadım.

İçerisindeki soğutucu fanı temizlediniz mi hiç ? Kesinlikle işe yaracaktır. Bende de aynı problem vardı. Tozunu aldıktan sonra tekrar eski haline döndü.

Şu anda soğutucu üzerinde laptop fan ı tertemiz sadece bu bakır boru içerisindeki su kalmamış işlemci ce ekran çip i üzeindeki kısım sıcak ama fan a doğru gelirken soğuyo sıcaklığı atamıyo iletmiyo baır boru sağutucu fan bakır borular komple tertemiz
Sağolun yardımcı olmaya çalıştığınız için

Benimde Casper bakır borusu bitince servisinden yenisini alıp kaliteli termal macun alıp taktım. Şuan 79 dereceyi yaptığım 30dk stres testi yaptım sıkıntı görünmüyor. Önceden eski boruyla 10dk test ile 90 derecelere fırlıyordu.

Benimde Casper bakır borusu bitince servisinden yenisini alıp kaliteli termal macun alıp taktım. Şuan 79 dereceyi yaptığım 30dk stres testi yaptım sıkıntı görünmüyor. Önceden eski boruyla 10dk test ile 90 derecelere fırlıyordu.
kardeşim cevap verdiğin için teşekkür ederim sağol casper bayiye gittim yok dediler bana ikinci el varsa bakalım diyolar sıfır ı yokmuş sıfır ı alıp ne yapacan bunlarda işini görür diyo anlatamıyorumki ikinci elinde içindeki sıvı bitmiş olacak bana sıfır ı 300-400 lira vardır diyo sen kaç tl ye aldın banada yardımcı olurmusun bi fikir versen bana iletişime geçermisin benimle bu arada yeniyim yazım hatam olursa kusura bakmayın yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Ben fazla kullanılmamış PC'den 2.el almıştım bakır borusu parlıyordu ve çok temiz duruyordu. 25 TL falan aldım. Parçacılar var 2.el satan yerler oradan aldım. Benim eski boru siyah olmuştu ve ezilmişti. Değiştirmeden önce 98 dereceye gören PC şimdi 79 dereceyi geçmiyor.

Son düzenleme:
Ben fazla kullanılmamış PC'den 2.el almıştım bakır borusu parlıyordu ve çok temiz duruyordu. 25 TL falan aldım. Parçacılar var 2.el satan yerler oradan aldım. Benim eski boru siyah olmuştu ve ezilmişti. Değiştirmeden önce 98 dereceye gören PC şimdi 79 dereceyi geçmiyor.
gerçekten çok iyi olmuş senin adına cidden sevindim ben bayadır arıyorum teknik servis olsun bilgisayarcılar olsun ama yok olsada adam bulursam 150 tl diyor acaba ben nokta kadar bi delik açıp su bassam içine içerisinde saf su var diye biliyorum delik kısmıda kaynak ile kapattırsam nasıl olur.

Merhaba ben tam anlayamadım soğutucu bakır borusunun içinde sumu var ilk defa duygum biraz açarmısınız. Benimde casper notebook um var aynı sorunu bende yaşıyorum.
Merhaba ben tam anlayamadım soğutucu bakır borusunun içinde sumu var ilk defa duygum biraz açarmısınız. Benimde casper notebook um var aynı sorunu bende yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı