Casper Laptopa Ekran Kartı Önerisi

engerek

Decapat
2-3 yıl once Casper Nirvana aldım pişman oldum dizustu olarak. Şu anda ekranı kırık Philips monitor aldim sistemim: 4 GB RAM 2.50 GHz DirectX 11. GTA gibi oyunlar oynamak istiyorum. Büyük değil yani. Önerin varsa yazar mısın? GT 730 düşündüm sistemime olur mu? Olmazsa başka önerin var mı? Sistemime uyacak ekran kartı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını değiştirecekseniz eGPU yapmayacaksanız sadece mobil ekran kartlarını kullanabilirsiniz. Zaten değiştirmeniz daha pahalıya gelir. Bahsettiğiniz normal boy GT 730 ise yapacağınız işe değmez, hiç bulaşmayın. GT 730M kart ise yine çok verim alabileceğinizi düşünmüyorum. Sizde olan kart yine bu ayarda birşeydir bu yüzden yine astarından pahalıya gelir.

eGPU'yu deneyebilirsiniz, Google üzerinde laptopa harici ekran kartı takmak diye ararsanız istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ama bunlar yerine doğru bir zamanda yeni bir sistem toplamanız en mantıklısı olur.

GT 820M takabilirsin. EGPU işine bulaşmak istemiyorsan bütçe fazla ise GTX 950M bulursan takarsın ama işlemcini de belirt. Anakartın gömülü gibi bir şey olduğu için EGPU yapmak iyi olacaktır. Ayrıca GT 730 oyun için üretilmiş bir kart değil bana kalırsa. EGPU yaparsan daha iyi bir ekran kartı takarsın daha fazla performans alırsın. Masrafları olacaktır elbet. Yeni PC toplamayı da düşünebilirsin ama dolar bu seviyedeyken 3000 TL'ye bile sistem toplanmayacak seviyede. 2. el 1500 TL'ye 760'lı toplanabilir belki. Nasılsa Philips monitörün var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı