Casper Nirvana CMH BIOS Ayarları Eksik

Sharpshark

Hectopat
Daha fazla  
Casper Nirvana CMH serisinden bir bilgisayar aldım. Almaz olaydım. BIOS ayarlarına girdim BIOS ayarlarında UEFI kısmı yok. Security I/O interface security kısmındaki New card seçeneği yok. Müşteri hizmetleriyle görüştüm BIOS'un güncel dediler. Windows 8 bile yükleyemiyorum. Bilgisayarım i7 işlemcili 8 çekirdek ve 8 GB özelliğe sahip ve sadece Win 7 kurabiliyorum. Rufus ile Ubuntu kurmayı denedim hatta komutları bile kendim yazdım (nosplash nomodeset) ve nomodoseti işaretledim olmuyor. Lütfen yardım edin yoksa yemin ederim kırıp atacağım bu bilgisayarı. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın özelliklerini tam olarak yazar mısın ve PC yeni alındıysa uefi olmama gibi bir durum yok. Windows 10 denedin mi hiç? 2011'den beri tüm ana kartlar uefi uyumlu diye biliyorum.

Özellikleri derken? Maalesef uefi degil.mesela win7 haricinde farkli bir isletim sistemi kuramiyorum.Rufus diye bir programla mbr icin bios yada uefi diyorum dosya bicimine ntfs diyerek isoyu usb ye yazdiriyorum.Bilgisayarim fat32 degil ntfs oldugu icin o sekilde yapıyorum.Gerci diger sekillerdede yaptim yine olmadı.Burdan biosumun resimlerini aticakdim kurallara uymadigim icin ceza yedim.Bu arada bilgisayarim windows 10 isletim sistemini desteklemiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı