Casper Nirvana CSD.4712-BH45A-S Almak

MehdiSel

Hectopat
Daha fazla  
Casper almayı düşünüyorum :D . Öncelikle iyi akşamlar. Bu sene üniversite kazandıgım için yeni bi notebook almam gerekli f/p açısından dolarında fırlamış olması yüzünden casper marka bilgisayar almayı düşündüm. Sizin de görüşlerinizi almak istedim. Alacagım model Casper Nirvana CSD.4712-BH45A-S. Sonuçta parçaları kendi üretmiyor. Kasasının metal olmasının bi dezavantajı var ancak bugüne kadar karşılaştıgım bütün notebooklar zamanla ısınıyor. Attığım modele bakarsanız veya başka model önerirseniz çok sevinirim bütcem 2500 tl ye kadar çıkabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik servisi kötü olsada bişey fark etmez benim açımdan zaten aldıgım ürünlerin hiç birini garantiye göndermedim bugüne kadar bu özelliklerle bu civar fiyatta notebook önerirseniz onu alırım ?

Teknik servisi kötü olsada bişey fark etmez benim açımdan zaten aldıgım ürünlerin hiç birini garantiye göndermedim bugüne kadar bu özelliklerle bu civar fiyatta notebook önerirseniz onu alırım ?
Sorun teknik servisin kötü olması değil. Sorun bilgisayarın kalitesiz ve sorunlu olması. Her Casper ürünü böyledir. Bir Casper kullanıcısı olarak aldığım güne lanet ediyorum.

Ayrıca Vatan' da 2500 TL' ye daha kaliteli Asus ve MSI laptoplar bulabilirsin.

Sonuçta karar senin. Bilgisayarı sen kullanacaksın.

Ayrıca forumda gezersen herkesin Casper' a saydırdığını göreceksin.

Bu bilgisayar fazlası ile işini görür.
ASUS X555LB CORE İ5 5200U 2.2GHZ-6GB RAM-500GB HDD-2GB-15.6"W8 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar

Ek olarak ekran kartı senin alacağından (840M) daha iyi (940M).

Ram düşük hocam arkaplanda baya işlem olucak hadi 8 olsa yine bi şekilde kurtarır. Attıgım bilgisayarın işlemciside çok güzel bu attığınız bilgisayarda 5. nesil işlemci var ancak 2 çekirdekli attıgım bilgisayarda i7 4 çekirdekli güzel bi işlemci var 4.nesil. Benim anlamadığım casper da aynı üreticiden almıyomu parçaları neden böyle bi üne sahip anlamış değilim. Ekran kartına gelince ikisinide araştırdım pek bi farkı yok aynı zamanda piyasaya sürülmüş bu iki model.

Biraz araştırma yaptımda gerçekten memnun kalan kimse yok onun yerine Asus X550Jx-xx099D bu modeli düşünüyorum
.

oat26[1].jpg
Ram düşük hocam arka planda baya işlem olacak hadi 8 olsa yine bir şekilde kurtarır. Attığım bilgisayarın işlemcisinde çok güzel bu attığınız bilgisayarda 5. nesil işlemci var ancak 2 çekirdekli attığım bilgisayarda i7 4 çekirdekli güzel bir işlemci var 4.nesil. Benim anlamadığım Casper da aynı üreticiden almıyomu parçaları neden böyle bir üne sahip anlamış değilim. Ekran kartına gelince ikisinde araştırdım pek bir farkı yok aynı zamanda piyasaya sürülmüş bu iki model.

Biraz araştırma yapıtımda gerçekten memnun kalan kimse yok onun yerine Asus X550Jx-xx099D bu modeli düşünüyorum
.
Casper' in aldığı tek şey işlemci ekran kartı. Geri kalan RAM, anakart, psu (adaptör) ve monitörü kendi üretir ve %99 oranda kalitesiz olur. Bütçeni 500 TL aşarsan sana bir laptop daha öneririm;

ASUS K555LB CORE İ5 5200U 2.2GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar

Asus X550Jx-xx099D' yide araştırdım Casper' e oranla daha iyidir.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 98312
Casper' in aldığı tek şey işlemci ekran kartı. Geri kalan RAM, anakart, psu (adaptör) ve monitörü kendi üretir ve %99 oranda kalitesiz olur. Bütçeni 500 TL aşarsan sana bir laptop daha öneririm;

ASUS K555LB CORE İ5 5200U 2.2GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W8.1 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar

Asus X550Jx-xx099D' yide araştırdım Casper' e oranla daha iyidir.
Kendi üretmez çinden çok ucuza getirir. Bir adet kenarda Casper notebook var. Hdd, ekran ve ısınma sorunu var. Kısacası plastik yığınından başka bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı