Casper nirvana laptop kapanıyor

kadrcvc

Decapat
Yaklaşık 6 yıldır bende olan laptopumu 3 sene önce kaldırmıştım. Sebebi ise, kullanırken kendi kendine kapanmasıydı. Video izlerken, oyun oynarken tak diye kapanıyordu. Geçenlerde tekrar bilgisayara ihtiyacım olduğu için açtım ve tekrar aynısı yaşandı. Ben de sebebini merak ediyorum. Yaptıralabilir bir şey mi? Şimdiden teşekkür ederim, laptopun linki;

Bahsettiğiniz durumda sıcaklıkları kontrol edin, değerleri bildirin.

Yaklaşık 6 yıldır bende olan laptopumu 3 sene önce kaldırmıştım. Sebebi ise, kullanırken kendi kendine kapanmasıydı. Video izlerken, oyun oynarken tak diye kapanıyordu. Geçenlerde tekrar bilgisayara ihtiyacım olduğu için açtım ve tekrar aynısı yaşandı. Ben de sebebini merak ediyorum. Yaptıralabilir bir şey mi? Şimdiden teşekkür ederim, laptopun linki;

Eğer hiç temizlik yapıp macun değişimi yapılmadıysa geçen zaman yüzünden macun kuruyor ve fan işlemci ve GPU dan ayrılıyor. Yükselen fazla sıcaklık bilgisayarın kapanmasına sebep oluyor. Termal macununuzu değiştirip CPU ve GPU sıcaklıklarını kontrol edin.

Bendede var artık ömrünün sonuna geldi hiç macun parası filanda verme sürekli devam edicek o sorun ama ısınma konusuna dikkat et vede işlemciya çok daha az yük ver böylece bi süre daha kullanabilirsin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı