CASPER Nirvana NB laptop işlemci değişimi nasıl yapılır?

laborant

Centipat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. CASPER Nirvana NB 15.6 laptopum var. i5-4210M işlemcisi var. CPU-z uygulamasındaki CPU bölümünü fotoğrafta ekledim. Bu işlemciyi çıkarıp yerine daha üst model işlemci takabilir miyim? eğer öyle bir şey mümkünse hangi işlemcilerle uyumlu olur?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 65
  • 1.png
    1.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 41
Takılabilir. i7-4600M, 4610M gibi işlemciler var, bunun haricinde daha iyi performans için MQ seirisi işlemciler de var ama güç değerleri farklı olduğundan kesin çalışıp çalışmayacağını kimse garanti edemez. Yine de Casper olduğu için güvenmeyin değiştirirken elinizde kalabilir. 4600M veya 4610M'e geçseniz de fazla bir fark hissetmeyeceksiniz.

Takılabilir. i7-4600M, 4610M gibi işlemciler var, bunun haricinde daha iyi performans için MQ seirisi işlemciler de var ama güç değerleri farklı olduğundan kesin çalışıp çalışmayacağını kimse garanti edemez. Yine de Casper olduğu için güvenmeyin değiştirirken elinizde kalabilir. 4600M veya 4610M'e geçseniz de fazla bir fark hissetmeyeceksiniz.
Hocam i7-4702MQ Termal Tasarım Gücü 37 Watt. laptoptaki i5 işlemci de 37 Watt. Sizce çalışır mı ve performans artışı olur mu?

Hocam i7-4702MQ Termal Tasarım Gücü 37 Watt. Laptoptaki i5 işlemci de 37 Watt. Sizce çalışır mı ve performans artışı olur mu?

CPU-Z'deki anakart sekmesinin de resmini ekleseydin hocam keşke.

Hocam yükledim şimdi.

Destekler hocam. Peki bu işlemciyi nasıl almayı düşünüyorsunuz, 10. nesil masaüstü i3 fiyatına satıyorlar belki de daha fazlasına. Aldığınız işlemcinin bozuk olup olmadığını bilemeyeceksiniz, sonuçta 100-150 TL vermiyorsunuz. Bir de Casper ürünlerine güvenmiyorum ileride laptop bozulursa veya anakart yanarsa boşa masraf olmuş olacak.

Destekler hocam. Peki bu işlemciyi nasıl almayı düşünüyorsunuz, 10. nesil masaüstü i3 fiyatına satıyorlar belki de daha fazlasına. Aldığınız işlemcinin bozuk olup olmadığını bilemeyeceksiniz, sonuçta 100-150 TL vermiyorsunuz. Bir de Casper ürünlerine güvenmiyorum ileride laptop bozulursa veya anakart yanarsa boşa masraf olmuş olacak.
Hocam satın almıcam. Elimde bir tane var. Takmadan önce bilgi alayım diye yazdım.. sorun olacaksa hiç uğraşmıyım diye..

Hocam satın almayacağım. Elimde bir tane var. Takmadan önce bilgi alayım diye yazdım. Sorun olacaksa hiç uğraşmayayım diye.

İşlemci sağlamsa performans olarak çok büyük artısı olur. i7 olanın 4C/8T olması zaten en büyük avantajı.

Geri
Yukarı