Casper VIA M4 dengesiz şarj

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Telefon şarjdayken %79'da takıldı ve 15 dk şarjda kaldıktan sonra %80 oldu. Sonraki 15 dk boyunca da %80'de kaldı. Telefonu kapattım ve kapalıyken şarja taktım. 6 dakikada %80'den %98'e fırladı. Telefonu açtıgımda ise %99 oldu, açarken de kabloya bağlıydı.

Neden böyle yapıyor?

Bataryanın ömrü dolunca böyle saçmalıklar yapabiliyor. Ani bir şekilde şarjın aşırı düşmesi (%15'den %1 gibi.) vs. yaşıyor musun?

Ani bir şekilde şarjın aşırı düşmesi (%15'den %1 gibi.) vs. yaşıyor musun?
%15'ten sonra hızlı düşüyor ama hızlıca da toparlanıyordu. Onun dışında aniden düşme sorunu yoktu. Normal kullanıyordum.

Bu arada şarjın öyle dolmaması yeni bir şey değil, ama böyle olmuyordu telefonu kapatıp açınca düzeliyordu.

%15'ten sonra hızlı düşüyor ama hızlıca da toparlanıyordu. Onun dışında aniden düşme sorunu yoktu. Normal kullanıyordum.

Bu arada şarjın öyle dolmaması yeni bir şey değil, ama böyle olmuyordu telefonu kapatıp açınca düzeliyordu.
Şansınız varsa başka bir batarya ile denemenizi tavsiye ederim. Çünkü şu an tek sorunlu parça batarya gibi duruyor. Bir de kullandığınız şarj adaptörü ve kablosu nedir?

Şansınız varsa başka bir batarya ile denemenizi tavsiye ederim. Çünkü şu an tek sorunlu parça batarya gibi duruyor. Bir de kullandığınız şarj adaptörü ve kablosu nedir?
Şarj aleti farklı aslında. Ablamın GM orijinal şarj aletini kullanıyorum.
Farklı bir bataryayla deneyemem arkası açılmıyor. İsterseniz yarın şarja taktıktan sonra neler oldugunu detaylıca anlatabilirim. Şuan geç oldugu için bekleyesim yok telefon başında :)

Şarj aleti farklı aslında. Ablamın GM orijinal şarj aletini kullanıyorum.
Farklı bir bataryayla deneyemem arkası açılmıyor. İsterseniz yarın şarja taktıktan sonra neler oldugunu detaylıca anlatabilirim. Şuan geç oldugu için bekleyesim yok telefon başında :)
Tamamdır. Bekliyorum.

Casper servisine de götürebilirsiniz. Kalitesi tartışılır fakat işinizi görecektir. 1 saatte tamir edip size teslim ediyoruz diyorlardı en son. Müsait olduğunuz bir vakit gitmenizi öneririm.

Tamamdır. Bekliyorum.

Casper servisine de götürebilirsiniz. Kalitesi tartışılır fakat işinizi görecektir. 1 saatte tamir edip size teslim ediyoruz diyorlardı en son. Müsait olduğunuz bir vakit gitmenizi öneririm.
Telefonu gece yatmadan önce şarja taktım, %80 idi %100 oldu (5 dakikada bir şarj ediyordu) kalktıgımda. Telefonu 4 saat kullandım ve şarj %76 olmuştu şimdi şarja taktığımda normal hızında (1.5 dakikada bir) doldurmaya başladı. Sanırım şarj aletini çok kullandıgım için böyle oldu, bilemiyorum. Günün sonunda sorun çözüldü gibi. Tekrar olursa buraya yazarım :)

Geri
Yukarı