Casper'a laf atanları anlamıyorum

Scatto

Picopat
Daha fazla  
Casper'ın Celeron işlemcili laptopunu kullandım hiç kötü bir şey yaşamadım. Şu an ise Casper'ın 12 bine sattıgı Ryzen 5500U ve 500 GB SSD içeren laptopta tam 2 tane boş bellek yuvası var. Düşünün 32 GB RAM takıp Dual channel yapabilirsiniz ama burada herkes Casper'a çamur atıyor. Neden?

Kim o? Dönerimin sağına soluna sıvı yağ kullanmıyor diyenler?

Hocam RAM slotları boş diye iyi bir cihaz mı oluyor? Soğutması aşırı kötü, üst modellerde sıkıntı yaratması cihaz 30W böyle bir şey olabilir mi ya? Bir de normal fiyat diye satıyorlar. Dual channel var diye iyi göstergesine mi geliyor?

Eskiden Casper ve HP parça/malzeme kalitesi olarak çok kötüydü. HP yeni laptoplarda bu algıyı kırmaya başladı. Casper için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Örneğin: İşlemci aynı işlemci ama malzeme aynı değil. İki gün sonra fanlarınız kırılabilir, ekran bağlatılarınız çalışmayabilir, laptopun kasası ayrılabilir, tuşlarınız bozulabilir vs.

Piyasada zaten cift RAM slotu olmayan laptop nadiren bulunuyor, genelde mobilite için tasarlanan cihazlar onlarda, hatta onların bile içerisinde gömülü RAM olup 1 slot boş oluyor, o slata hangi RAM'ı takarsan tak gömülü RAM ona ayak uydurup Dual channel da çalışıyor, bu konunun açılış sebebi bende makara amaçlı:)

Geri
Yukarı