Casus Yazılım Tespit Etme

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Dün saat 23: 00 civarı telefonuma başında tam ismim yazan 850 ile başlayan içeriğinde "THK ile ihtiyaç fazlası Samsung S8 satışları %85 indirimle başladı" gibisinden en altında link kısaltma sitelerindeki gibi kısa bir link vardı. Tıkladıktan sonra biraz açılmasını bekledim. Ama açılmadı. (Tam hatırlamıyorum linke tıkladıktan sonra mesajı sildim) 1 2 saat sonra epostama girmeye çalışılmış. Sabah uyandıgımda fark ettim. Sanırım casus yazılım gibi bir şey bulaştı. Bulaşıp bulaşmadığından tam olarak nasıl emin olabilirim? Eğer bulaştı ise format atmadan silebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky veya Malwarebytes indirip, deneme sürümlerini etkinleştirin. Tam tarama yapın.

Tıkladığınız linki kopyalayıp kod olarak paylaşabilirseniz daha detaylı inceleriz.

Linkin olduğu mesajı sildim. Geri getirebileceğim uygulama varsa geri getirip paylaşayım burada

Keriz gibi her linke tıklanırsa her şey olur. Oltaya gelmeye bayılıyor millet. İş işten geçmiş artık yukarıda yazıldığı gibi AV'leri indirip tarat. Kayıtlı ve girdiğin sitelerin şifrelerini değiştir güvenlik önlemlerini arttır.

İçinde önemli şeylerin yoksa hiç uğraşma ve 3 tuş ile (Hard Format) format at bak 3 tuş ile atman önemli. En iyi antivirüs de olsa %100 kesin sonuç vermeyebilir. Fishing yöntemi denir buna. Sende balıklama atlamışsın. Ek olarak güvenlik için hesaplarında kesinlikle iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştir.

Merak edip tıkladım acaba ne saçmalamışlar diye.Malware ile tarattım bir şey çıkmadı.İnternetten baktım galiba dolandırıcı bunlar. Bana denk geldi heralde 3 4 hafta öncede mega hesabıma girmişlerdi şifreler aynı ordan bulmuşlardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı