Çözüldü CAT 6 girişe CAT 5E kablo uyar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İkisi de RJ45 soket. Yani girişleri uyumlu.

Çözüm
100 Mbps için fark olmaz.
Hocam Elektrik ve bağlantı konularında bilgili olduğunuz için bir şey daha sormak istiyorum. Şuan Cat 5e kablosunu modeme takılı kullanıyorum. Farklı bir eve geçtiğimde ise duvara prizlerin yanına Cat 6 girişler takılı. Yani kabloları duvarın içinden aktardık odalara. Modemin arkasına takma ile priz girişlerin yanındaki Cat 6 girişe takmak arasında fark olur mu ?

Hocam elektrik ve bağlantı konularında bilgili olduğunuz için bir şey daha sormak istiyorum. Şu an CAT 5E kablosunu modeme takılı kullanıyorum. Farklı bir eve geçtiğimde ise duvara prizlerin yanına CAT 6 girişler takılı. Yani kabloları duvarın içinden aktardık odalara. Modemin arkasına takma ile priz girişlerin yanındaki CAT 6 girişe takmak arasında fark olur mu?
Çok uzun mesafe olmadığı için sorun olmaz. Kablo kirliliği olmuyor.

Çok uzun mesafe olmadığı için sorun olmaz. Kablo kirliliği olmuyor.
Genel modem yeri salon takacağım yer oda. Arada 10-15 metre vs. vardır. Kablo kirliliği ve bir çok odada kullanmak için böyle yaptık. Bu mesafede sorun olmaz diye düşünüyorum.

Genel modem yeri salon takacağım yer oda. Arada 10-15 metre vs. vardır. Kablo kirliliği ve bir çok oda da kullanmak için böyle yaptık. Bu mesafede sorun olmaz diye düşünüyorum.
Sıkıntı olmaz hocam.

Geri
Yukarı