Çözüldü CAT6 Kablo ile CAT 5 Hız Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

khaltron

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Bende CAT5 ethernet kablosu var 100MB/s hız alıyorum. CAT6 kablo aldım diğer bilgisayarıma gigabit hızda veri aktarmak için, ancak taktığımda CAT5 ile aynı hızı aldım. Bunun nedeni nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende CAT 5E kullanıyorum yarın CAT 6 alacağım. Normal hızın kaç ki aynı hızı alıyorum diyorsun. Kullandığın internet paketinin limitinin üzerine çıkmayı bekleme. Aktarım hızı daha iyi olduğunu biliyorum, bu oyunlara da etki ediyor. İnternette speedtest yapmak seni biraz yanıltabilir. Kendin dosya kopyalayarak test et bakalım aynı sonucu alacak mısın? Bir de markası ne kaliteli mi ? Online oyunda test et mesela ping de düşüş var mı? Eğer hiç bir verim alamıyorsan belkide değiştirmene hiç gerek yoktu, CAT 5 sana yetiyordur.

Eğer kendi ağın üzerinde veri aktarıyorsan donanımın en fazla 100Mbps destekliyor olabilir. Bunun dışında internet üzerinde değerlerin yükselmesini bekleyemezsiniz yalnız 1Gbit internet paketiniz yoksa.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Bende CAT5 ethernet kablosu var 100MB/s hız alıyorum. CAT6 kablo aldım diğer bilgisayarıma gigabit hızda veri aktarmak için, ancak taktığımda CAT5 ile aynı hızı aldım. Bunun nedeni nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Gigabit modeminiz ve gigabit ethernet portunuzun olması gerek.

Masaüstü bilgisayar gigabit ethernet desteklemediğinden oluyormuş :) Geç cevap verdim kusura bakmayın, ilginizden dolayı Technopat ailesine ve Technopat Sosyale teşekkürler.

Konu Kilit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı