Catalina'ya yükseltilemeyen MacBook Pro'yu yükseltme?

selcukaan

Centipat
Merhabalar öncelikle. MacBook Pro 17’’ i7 2.66 GHz 2010 model sürüm 10.13.6 olan bir laptop’a sahibim.
Yaşından ötürü yükseltilemeyen bir cihaz haliyle sürüm desteklemiyor ve Catalina'nın verdiği çoğu özellikleri de kullanamıyorum.
Çoğu videoya çoğu forumda dolaştım ancak bir sonuç bulamadım ve daha demin ‘’10 yıllık Mac Pro’yu macOS High Sierra sürümüne güncelledik’’ adlı videosunuza denk geldim ve bende MacBook’umun bu şekilde sürümünü yükseltebilir miyim diye arayışa girdim. Çünkü çok fazla 3. parti yazılım kullanılmakta ve sizin yaptığınız gibi orijinal bir rehber bulunmamakta. Şu anki karantina durumlarından dolayı bir bilgisayarcı ya da bir ‘’bilir kişi’’ bulamadığımdan zaman ve bilgi kirliliği içerisinde kaybolmaktayım. Bu kardeşinize de bir destek atın. Teşekkür ederim.
Not: Bahsettiğim video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoda kullanmakta olduğu PC sürümü benimkiyle aynı değil. Dolayısıyla Firmware sürümü de farklı olması gerekmekte. Ancak sürümü bulamadığımdan bu şekilde bir konu açmaktayım. Ayrıca sürümden sürüme farklılıklar olabilir. Zaten 4-5 aylık macOS kullanıcısıyım, acemiyim demek de doğru olur. Ve sistem içerisinde yanlış yapılma durumunda neler ile karşılaşacağım hakkında hiçbir fikrim yok.
Videoda her şey açık ve basit bir şekilde anlatılmış. Sizin takıldığınız nokta neresi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı