CCleaner programı SSD disk kullandığımı nasıl anlıyor?

Pixel_x

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Dün CCleaner programında disk temizleme yapmak istedim fakat, CCleaner kullandığınız diskin SSD olduğunu anladı ve disk temizlemeyi önermedi. Sizce diskin SSD olduğunu nasıl anlıyor programcılar nasıl bir kod yazmıştır?

Son düzenleyen: Moderatör:
CCleaner, bilgisayarda disk temizleme işlemini yaparken sizin disk sürücülerinizi de tarıyor. Bu sayede aygıt yöneticinize erişerek sizin diskleriniz hakkında bilgi ediniyor.

C# ve Python'da benim bildiğim kısa bir kod bulunmuyor. GO vb. dillerde de hazır kütüphane bulunduğunu sanmıyorum. İhtiyacınız varsa aşağıda paylaştığım sitede kod örneği yer almaktadır.

CCleaner C++ ile kodlanan bir programdır.

1566165351982.png

Windows Defender core yazılıma 3. parti uygulamaların erişimini engeller, bu nedenle programlar veri toplar ve bu verileri işler. Bu süreç uzun değildir. C#'ı örnek olarak verdim, eğer C++'ta yazmak istiyorsanız Visual Studio'da C++ proje açın, C# kodlarını yapıştırın. VS C++'ta hata alan kütüphane ve kodları sizin için otomatik olarak işaretler bu bölümleri revize edebilirsiniz. Şahsi görüşüm: C++ kütüphaneleri çağın çok gerisinde kaldı, bu nedenle masaüstü uygulamalarda C#'ı seçmenizi tavsiye ederim (sorunuza istinaden masaüstü uygulaması geliştirmeyi tercih ettiğinizi düşündüm).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı