Çekirdek Hızı Önemi

ddenizz

Hectopat
Öncelikle şunu diyeyim benim bu hesapla bir kayıtım vardı. Fakat girmeye çalıştım olmadı bende yeniden kayıt oldum. Bunun sonunda hesap silinmiş dedim çünkü: Eski hesabımın adı bu hesapla aynıydı. Bunu söylememin nedeni ise sorum dur. Biliyorum ekran kartı için tabi oyun oynayacaksak GB'si önemli değildir. Fakat Recep ağabey çekirdek hızı önemlidir demişti birde yanında başka bir özellik vardı. Şuan pek hatırlamıyorum özetle sorum: Oyun için ekran kartı alacaksak çekirdek hızı önemli fakat en az çekirdek hızı kaç olmalı? Benim düşüncem GB'de önemli ekranın görüntüsü için sanırım piksel başına düşen MB miktarı işte GB artınca ekran görüntüsü daha mı güzel oluyordu öyle bir şey vardı neyse bana yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartında GB değerinin hiçbir değeri yoktur. Önemli olan GPU'dur. Örnek verirsek 4 GB GT630, 1 GB HD7850'den daha kötü.

Öncelikle şunu diyeyim benim bu hesapla bir kayıtım vardı. Fakat girmeye çalıştım olmadı bende yeniden kayıt oldum. Bunun sonunda hesap silinmiş dedim çünkü: Eski hesabımın adı bu hesapla aynıydı. Bunu söylememin nedeni ise sorum dur. Biliyorum ekran kartı için tabi oyun oynayacaksak GB'si önemli değildir. Fakat Recep ağabey çekirdek hızı önemlidir demişti birde yanında başka bir özellik vardı. Şuan pek hatırlamıyorum özetle sorum: Oyun için ekran kartı alacaksak çekirdek hızı önemli fakat en az çekirdek hızı kaç olmalı? Benim düşüncem GB'de önemli ekranın görüntüsü için sanırım piksel başına düşen MB miktarı işte GB artınca ekran görüntüsü daha mı güzel oluyordu öyle bir şey vardı neyse bana yardımcı olursanız sevinirim.
Gb miktarının amacı daha çok ekran bağlamaktır ve örnek olarak 1 gb ekrankartı ile 2gb arasında % 5-10 fark vardır. Çekirdek hızıda en az bence 950-1000 mhz olmalı. Piyasada 300tl ve üstündeki kartlar bu seviyede ve O.C. ile dahada arttırılabiliniyor. Bu arada Recep abinin dediği ekrankartının işlemcisi gpu'dur. Bellek hızıda çok önemlidir. Örnek olarak GTX 760 256 bit ve 6008 mhz bellek hızı var. Çekirdek hızıda 1075 mhz falan herhalde. Bu kartla bütün oyunları çok rahat oynarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı