Celeron 450 için Emulatör önerisi

Random İsim

Decapat
Daha fazla  
Sistemime uygun emulatör arıyorum, umarım yardımcı olursunuz :) (Not: Oyun amaçlı kullanmayacağım.)

Sistem hakkında:

İşlemci: Intel(r) Celeron(r) CPU 450 @ 2.20GHz, 2195 MHz, 1 çekirdek, 1 mantıksal işlemci.
RAM: 3 GB.
Sistem: Windows 8.1
Donanım sanallaştırma: Yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 32 Bit idealdir fakat onda da zorlanıyorsa Windows 7, onda da sıkıntı çıkarırsa Linux Mint Xfce kurabilirsiniz. Emülatörler için belki işlemciyi az kullanan bir işletim sistemi de emulatörün rahat çalışmasına etki eder diye düşünüyorum ama sonuç olarak işlemcinin gücü belli :)

Hocam bu sistemde emülatör çalıştırmanızın imkanı yok. PhoenixOS gibi Android işletim sistemleri kurmayı deneyebilirsiniz.

Bu arada yazmayı unutmuşum :,D

Mimarim : x64 bit
Windows 8.1 32 Bit idealdir fakat onda da zorlanıyorsa Windows 7, onda da sıkıntı çıkarırsa Linux Mint Xfce kurabilirsiniz. Emülatörler için belki işlemciyi az kullanan bir işletim sistemi de emulatörün rahat çalışmasına etki eder diye düşünüyorum ama sonuç olarak işlemcinin gücü belli :)
Peki linux'un hangi sürümü daha çok performans verir, yani diyelim ki windows 11'in karşılığı linux'ta ne olur ?

Son düzenleme:
Bu arada yazmayı unutmuşum: D

Mimarim: X64 bit

Peki Linux'un hangi sürümü daha çok performans verir, yani diyelim ki Windows 11'in karşılığı Linux'ta ne olur?

Sisteminiz çok kötü, Lubuntu 16.04 LTS kullanmanızı öneririm. Linux Mint gibi ağır dağıtımlardan kat kat hızlı.
Eğer isterseniz Linux üzerinde Anbox ile Android uygulamalarını çalıştırabilirsiniz. Ama belirttiğim program biraz sorunlu, gerekli modülleri kurduğum halde çalışmıyor.

Sisteminiz çok kötü, Lubuntu 16.04 LTS kullanmanızı öneririm. Linux Mint gibi ağır dağıtımlardan kat kat hızlı.
Eğer isterseniz Linux üzerinde Anbox ile Android uygulamalarını çalıştırabilirsiniz. Ama belirttiğim program biraz sorunlu, gerekli modülleri kurduğum halde çalışmıyor.
Peki performansı windows'un hangi sürümüne denk gelir ?

Geri
Yukarı