Celeron B820 Sisteme İşletim Sistemi Önerisi

yagiz.eraslan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Forumda yeniyim ve sizin yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarıma bir işletim sistemi yükleyeceğim ama kasmasını istemiyorum. Bir kaç tane denedim ama bir yerden sonra kasmaya başlıyor. İşletim sisteminin ne olduğu sorun değil.(Linux veya Windows) ikisini de kullanabilirim. Bilgisayarımın özellikleri Şu:

İntel Celeron CPU B820 1.70 GHz x2
2 GB bellek ama 1.6'sı kullanılabilir linuxta / 1.7'de windows da kullanılabiliyor.

500 GB sabit diskim var. Amacım şu anda okul ve programlama öğrenmek. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrardan merhabalar. Tavsiyeniz üzerine Ubuntu'yu da denedim Linux Mint'i de denedim. Fakat bu işletim sistemlerinde sorun yaşadım. (Performans olarak değil kullanım açısından). Windows 7 ultimate yükledim ama bu seferde çok kasmaya başladı. Internete baktım. Technopat'ta Mac OS X ile ilgili birşeyler buldum. Mac mi yüklesem acaba diye düşünmeye başladım. Durumumla ilgili bir iki değişiklik oldu. Sabit diskim 320 Gb imiş. Ve programlamayı erteledim. Şu anda sadece okul için ve dizi vs. seyretmek için kullanacağım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Tekrardan merhabalar. Tavsiyeniz üzerine Ubuntu'yu da denedim Linux Mint'i de denedim. Fakat bu işletim sistemlerinde sorun yaşadım. (Performans olarak değil kullanım açısından). Windows 7 ultimate yükledim ama bu seferde çok kasmaya başladı. Internete baktım. Technopat'ta Mac OS X ile ilgili birşeyler buldum. Mac mi yüklesem acaba diye düşünmeye başladım. Durumumla ilgili bir iki değişiklik oldu. Sabit diskim 320 Gb imiş. Ve programlamayı erteledim. Şu anda sadece okul için ve dizi vs. seyretmek için kullanacağım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Ne gibi sorunlar yaşadınız hocam ubuntu ile ? Benim ana sistemim ubuntu, yanında windows 10 kurulu oyun ve okul için gereken uygulamalar için. Film izlemek internette gezinmek için ubuntu kullanıyorum. O tarz gündelik işler için en mantıklısı bana kalırsa. Sorunlarınızı çözelim, ubuntu kullanın bence :)

Ubuntu'da sorunum vpn kurmaktı diye hatırlıyorum. Ama şu anda öyle bir sorunum yok. Daha önemlisi vpn ihtiyacım olmadığını fark ettim. Şuandaki bilgisayarım geçici olarak gözüküyor. Bu yıl okulun sonuna kadar veya yarıyıl tatiline kadar dersleri halledersem yeni bir bilgisayar alacağım.. Yani kısaca şuanda bu bilgisayarı okul için kullanacağım. Bunun içinde en iyisi Ubuntu mu ?
Ne gibi sorunlar yaşadınız hocam ubuntu ile ? Benim ana sistemim ubuntu, yanında windows 10 kurulu oyun ve okul için gereken uygulamalar için. Film izlemek internette gezinmek için ubuntu kullanıyorum. O tarz gündelik işler için en mantıklısı bana kalırsa. Sorunlarınızı çözelim, ubuntu kullanın bence :)

Veya Hackintosh mu kullansam ? :D

Tekrardan merhabalar. Yardımız için teşekkür ederim. Şu anda mutlu bir şekilde Ubuntu kullanmaya başladım. Bilgisayarımın bir yerden sonra yavaşlaması büyük ihtimalle çok sık işletim sistemi değiştirdiğim içindi. Artık bilgisayarım kasmıyor. Bu arada benim de bir yararım olsun. Benim Ubuntu'daki sorunum vpn yükleyemiyordum. Bunun bir alternatifi şöyle. Ubuntunun kendi deposunda Chromium tarayıcı var. Ordaki mağazadan vpn kurabilirsiniz tarayıcınıza. Tavsiyem Hotspot Shield.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı