Celeron N2840 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam sanırım çökmenizin nedeni sürücülerden ve bozuk dosyalardan kaynaklanıyor. Hatanız: "SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M (1000007E)" hata kodunuz: win32kbase.sys hata veren uygulama vs. : "csrss.exe"

sfc /scannow kodunu kullanın.

Sürücülerinizi (driver'ları) güncelleyin.

Ek olarak:
Laptopunuz Lenovo Ideapad 100 80MJ00G7TX.
Sistem özellikleriniz Windows 10'a göre düşük. Linux Mint gibi daha az sistem isteyen işletim sistemlerine geçerseniz sizin için daha yararlı olabilir hem de bilgisayarda az da olsa performans artışı gözlemleyebilirsiniz. Son olarak BIOS sürümünüzün güncel olup olmadığını bulamadım. Laptop eski sanırım.

Yanlışım veya ek olarak eklemek isteyecekleri olursa @claus hocamı etiketliyorum. İyi geceler :)

Hocam sanırım çökmenizin nedeni sürücülerden ve bozuk dosyalardan kaynaklanıyor. Hatanız: "SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M (1000007E)" hata kodunuz: win32kbase.sys hata veren uygulama vs. : "csrss.exe"

sfc /scannow kodunu kullanın.

Sürücülerinizi (driver'ları) güncelleyin.

Ek olarak:
Laptopunuz Lenovo Ideapad 100 80MJ00G7TX.
Sistem özellikleriniz Windows 10'a göre düşük. Linux Mint gibi daha az sistem isteyen işletim sistemlerine geçerseniz sizin için daha yararlı olabilir hem de bilgisayarda az da olsa performans artışı gözlemleyebilirsiniz. Son olarak BIOS sürümünüzün güncel olup olmadığını bulamadım. Laptop eski sanırım.

Yanlışım veya ek olarak eklemek isteyecekleri olursa @claus hocamı etiketliyorum. İyi geceler :)

Hocam selam öncellikle cok sağ ol laptopum eski ama sf /scannow u daha gecen gun yaptım suruculer guncel olarak gozukuyor bir tek BIOS kaldı BIOS'u nerede bulabilirim acaba? Bir de hocam sağ olun.

Hocam araştırmalarımı yaptım ancak laptopunuz eski olduğu için BIOS sürümünüz internette mevcut değil yani mevcut BIOS sürümünüzü kullanmak zorundasınız. Onun dışında sfc /scannow geçen gün yaptım dediniz. Sürücülerim de güncel dediniz. Siz bunları yaptıktan sonra başka mavi ekran hatası aldınız mı? Şunu da söyleyeyim laptopunuzun sistem özellikleri düşük olduğu için mavi ekran vermesi normaldir. Laptopunuzda fazla uygulama / oyun veya tarayıcınız da fazla sekme açık tutmayın. Laptopunuzun açamayacağı uygulamalar / oyunlar açmayın. Sizin de dikkat etmenizle beraber bundan sonra mavi ekran alacağınızı pek düşünmüyorum eğer alırsanız buraya yazabilirsiniz ben her gün aktif oluyorum burada. Son olarak şunu söyleyeyim. Üstte yazdığım mesajda da dediğim gibi. Windows 10 işletim sistemi yerine Linux Mint gibi daha az sistem gereksinimleri olan bir işletim sistemi kurarsanız bilgisayarınız da az da olsa performans artışı olabilir.

Hocam selam öncellikle cok sağ ol.

Rica ederim her zaman. :) eğer çözüm olduysam çözüm olarak işaretleyebilirseniz çok memnun olurum.

Geri
Yukarı