Çene altında beze

dansemacabre

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Yükseklisans
Arkadaşlar selam bu sabah çenemin sol alt tarafına doğru beze gibi top şeklinde bir şey farkettim elimle. Diğer tarafında böyle bir şey yok. Doktora gideceğim tümör olmasından endişeleniyorum. Sigarayı bırakalı 2 gün oldu yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum. Hangi bölüme gitmem gerekli?

Bezeler genelde ağızda yara varsa çıkıyor. Var mı ağzınızda aft filan? Ya da dudakta uçuk? Eğer varsa sebebi bunlardır. Yoksa doktora gidebilirsiniz.

Bende de mevcut bu bezeler.
Lenf bezleri olarak geçiyorlar.
Hastalık öncesi ve hastalık esnasında bazen şişme meydana gelebiliyor.
Oynadığınız zaman acı veya ağrı oluyor mu?

Abartmaya gerek yok, hafif bir şişlik ara ara çoğu insanın başına gelebilir. Fakat uzun süre geçmeyen ya da abartılı şekilde veya çok sık yaşanan bu bölgedeki şişlikleri doktora göstermekte fayda var.

Bezeler genelde ağızda yara varsa çıkıyor. Var mı ağzınızda aft filan? Ya da dudakta uçuk? Eğer varsa sebebi bunlardır. Yoksa doktora gidebilirsiniz.
Son diş macunumu değiştiğimden beri ağzımda AFT ve dudağımda uçuk var. Dediğiniz gibi olma olasılığı yüksek fakat yine de doktora görüneceğim sanırım.
Bende de mevcut bu bezeler.
Lenf bezleri olarak geçiyorlar.
Hastalık öncesi ve hastalık esnasında bazen şişme meydana gelebiliyor.
Oynadığınız zaman acı veya ağrı oluyor mu?
Hafif bir ağrı ve uyuşukluk hissi oluyor dokunduğum zaman. Hasta olduğumu ya da olacağımı sanmıyorum şimdilik.
Abartmaya gerek yok, hafif bir şişlik ara ara çoğu insanın başına gelebilir. Fakat uzun süre geçmeyen ya da abartılı şekilde veya çok sık yaşanan bu bölgedeki şişlikleri doktora göstermekte fayda var.
Ne zamandır olduğunu bilmiyorum henüz yeni farkettim. Dıştan bakınca belli olmuyor. Fındık benzeri olduğundan tedirgin oldum sadece.

Son diş macunumu değiştiğimden beri ağzımda AFT ve dudağımda uçuk var. Dediğiniz gibi olma olasılığı yüksek fakat yine de doktora görüneceğim sanırım.

Ha dediğim gibi o zaman. Gözükmenize gerek yok bana kalırsa yine de siz bilirsiniz. Hayatım onlarla geçti inanın bana. Daha geçen hafta ağzımda üç tane aft vardı.

Ara ara şişer onlar bende de oluyor. Aft yine aynı şekilde, üç dört tane çıktığı zamanlar oluyor. Diş fırçanı düzenli olarak kaynar suyla temizle. Temiz kaldır. Havluyla yüzünü silme, kağıt havlu ile temizle. Yemeği fazla sıcakken yeme ağzını yakma yani. Bunlar aft yapar genelde ağızda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı