CentOS Hostname yönlendirmesi nasıl yapılıyor?

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Bir sunucum var CentOS 7 x64 işletim sistemi kurdum. Panel yönetimi olarak da Directadmin seçtim.

Yeni domain'e klasik NS yönlendirmesi yapmıyorum lütfen bu konu hakkında yazmayın.

İlgili alan adımı panelden oluşturdum, alt alan adı olarak oluşturdum. server.alanadi.com Şeklinde.
A kaydı oluşturuyor zaten Directadmin otomatik olarak.
Domain yönetim kısmından da aynı şekilde özel NS ekledim.

Buna rağmen ne yaptıysam bir türlü alan adı yönlenmiyor.

Farklı bir işlem mi yapmam gerekiyor, ne yapmam gerekiyor?

NS adresleri de tamamlandı zaten.

NS 1

NS 2

Kurulum sonrası verilen bilgiler; (Hostname sorunsuz aktif sunucuda.)

Directadmin root hesabı sunucu ayarları sayfası;

Bir eksik olduğunu düşünmüyorum ama nedense yönlenme tamamlanmıyor bir türlü. 1 Gün'ü çoktan geçti. Yaklaşık 3 saattir bıktım sunucuyu formatlaya formatlaya.

Ping atmayı deniyorum server'a;

Son düzenleme:
Ben vesta panel kullanıyorum, ama başka bir web sitesinde directadmin kullanıyorum.

Anladım. Eğer gerçekten o nokta yüzünden ise ki nokta koymam gerektiğini biliyorum ancak gözden fena kaçmış. 3'ten fazla formatlayıp durdum boş yere sunucuyu.

Ben de bi ara natro ile çalıştım pahalı olmasa hala devam ederdim ama cidden pahalı bana göre.

Ben de bir ara natro ile çalıştım pahalı olmasa hala devam ederdim ama cidden pahalı bana göre.

Alan adım Natro'da o yüzden oradan destek aldım, sunucuyu oradan almaya kalksam.. Anladınız.
@codelab Aynı durum yine geçerli hocam, halledemedim bir türlü.

Son düzenleme:
Başka sorunun var ise yardımcı olabilirim.

Başka bir sorunum var ama bu konudan bağımsız. Bir alan adım var ve bu alan adına ait hostingi değiştirdim, NS adreslerini güncelledim. DNS kontrol siteleri üzerinden kontrol ettim ve yönlenmiş olarak gözüküyor. Ancak siteye eriştiğimde durum bu şekilde, farklı cihazlardan da denedim ama hala aynı. Dosyaları 2-3 kez sildim baştan yükledim olmadı. Sizce sebebi nedir? Alt alan adı çalışıyor problem yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…