Cgn IP havuzundan çıkıp dinamik IP kullanmak ve statik IP durumu

abdullahgungor

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba sevgili dostlar, bugün Netmaster Infinity 401 modem üzerinde port açıp oyun sunucuma arkadaşlarımı çağırmayı amaçlamıştım. Ama ne yazık ki portu her ne yaparsam yapayım açamadım. Önce ISS'i aradım ve durumu anlattım onlar net mastera topu attı bende Netmaster'ı aradım ve ISS'in başından savmak için böyle yaptığını aslında durumun onlardan kaynaklı olduğunu söyleyince bende hemen abonelik sözleşmemi tamamen okuyup bu cgn IP havuzu ile ilgili bir bilgilendirme veya madde var mı diye baktım ama hiçbir madde bulamayınca direkt olarak ISS'i aradım ve şansıma az önce beni karşılayan değil farklı bir temsilci çıkmıştı. Bende tüm olayı anlatıp bu cgn havuzundan çıkmak istediğimi söyledim ve tabii ki deyip işlem başlattı. Bu 100'lü IP havuzundan çıkıp dinamik IP kullanarak internet servisini kullanmak ve port yönlendirmenin herhangi bir güvenlik açığı var mı? Ayrıca ISS bana modemin açılıp kapanmasında bile bu IP'nin değişmeyeceğini söyledi bende tekrar sorduğumda ise bu IP statik IP değil ve bu işlem ücretsiz dedi. Peki dedim işlemi yaptı ve kapattı. Şimdi statik IP olmadan bunu kullanınca IP değişmiyor ise statik IP ile bunun arasında ne fark kalıyor. Ayrıca madem böyle bir yol var neden o kadar para verip statik IP alalım. Lafı uzattım ama bu durum nedir dostlar beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi sosyaller.

IIS nedir? ben türktelekom fiber kullanıyorum. müşteri temsilcisi sabit IP almalısınız dedi, ben ekstra ücret vererek hem de internette izimi bırakacak şekilde sabit ip istemiyorum dinamik olsun ama port yönlendirmeye açık olsun dedim talep açtı. henüz çözümlenmiş bir şey yok.

IIS nedir? ben türktelekom fiber kullanıyorum. müşteri temsilcisi sabit IP almalısınız dedi, ben ekstra ücret vererek hem de internette izimi bırakacak şekilde sabit ip istemiyorum dinamik olsun ama port yönlendirmeye açık olsun dedim talep açtı. henüz çözümlenmiş bir şey yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…