CHA Fan nedir ve kullanmak zorunlu mu?

FernandoTorres

Hectopat
Makaleler
1
Parçalar geldi ve sistemi montajladım. Ama güç kaynağında bir sürü kablo var. Bildiğim kadarını taktım ama bir sürü kablo boş kaldı.
1-Cha Fan nedir? Oraya takmak zorunlu mudur?
Fanları taktım hepsi çalıştı fakat o bölme boş kaldı. O bölmeye kabloyu takınca sistem çalışmıyor.
2-Sata kablosunu sadece HDD'ye takıcam onu biliyorum fakat başka bir yere takılıyor mu?
3-Ve 6+2 pin girişli kablo nereye takılıyor?

Cha Fan dediği Chassis yani kasa fanı girişidir büyük ihtimal ile yani bildiğimiz SYS FAN kısmı olabilir. Yanlız onun yüzünden sistemin çalışmamasına anlam veremedim.

SATA kablosunun bir ucunu anakarta diğerini HDD'ye takacaksın. Ayrıca PSU'nun HDD güç kablosunu da takman gerekir.

6+2 CPU güç kablosu da var, GPU güç kablosu da var. Üzerinde CPU yazıyorsa CPU güç kablosudur.

Cha Fan dediği Chassis yani kasa fanı girişidir büyük ihtimal ile yani bildiğimiz SYS FAN kısmı olabilir. Yanlız onun yüzünden sistemin çalışmamasına anlam veremedim.

SATA kablosunun bir ucunu anakarta diğerini HDD'ye takacaksın. Ayrıca PSU'nun HDD güç kablosunu da takman gerekir.

6+2 CPU güç kablosu da var, GPU güç kablosu da var. Üzerinde CPU yazıyorsa CPU güç kablosudur.
Bütün molexleri fanlarla bağladım. Öyle sistem ve fanlar çalışıyor fakat molex uçların sonunda Cha Fan girişi var onu takınca sistem çalışmıyor.

Tamam bu sorun çözüldü.

CPU girişi 4 pinli onu taktım. O kablonun üzerinde CPU yada GPU yazmıyor. Peki o 6+2 giriş GPU'nun üzerinde mi olacak veya o kablo boş mu kalıcak?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı