Chameleon Bootloader sorunu

Coldblue_

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler,
Yaklaşık 5-6 gün önce windows'un bulunduğu bölüme format atmadan önce mavericks veya yosemite çok güzel çalışıyordu. Fakat formattan sonra windows'u kurup biraz alan ayırıp yosemite kuruyorum

Boot0: GPT
Boot0: Done

Yazısıyla kalıyorum. Bu yazı meşhur "boot0: Error" hatasını boot1h yöntemi ile düzelttikten sonra oluşuyor. Bu noktada Chameleon Bootloader devreye girmesi gerekirken girmiyor. Ama USB belleğimle chameleon ile komutlarımı girerek rahatlıkla boot edebiliyorum. BIOS ile ilgili bütün ayarlarım zaten önceden de kurulup yaptığım gibi. Diskim GPT. Legacy kurulumu yapıyorum. Daha önce GPT diske Legacy kurulumu yapıyordum hiç bu hatayı almıyordum. Apple kuracağım bölümü paragon ile HFS olarak formatlıyorum.

Denediklerim:

RAW imajı ve Niresh dmg'si
Clover ve Chameleon ile kurulumu tek tek gerçekleştirdim.
USB belleği Mbr ve Gpt şeklinde deniyorum yinede aynı sonuç

Sistemim; Lenovo z500
İntel i5 3230 Ivy
İntel HD4000

Düzenleme: Clover Bootloader ile bütün ID'leri denememe rağmen intel hd4000 tanıtamadım o yüzden Chameleon kurmam gerekli

Yardımınız için şimdiden teşekkürler @Recep Baltaş

@Recep Baltaş acaba bir fikriniz var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı