"Chassis intruded Fatal Error...System Halted." Sorunu

KAPTAN23

Kilopat
Yer
ELAZIĞ
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
Kasayı yaklaşık 1 yıl önce topladım.
İş yoğunluğu nedeniyle fazla kullanmıyordum.
Ve kullanmadığım süre zarfında power'ın arka tarafında olan anahtar düğmesini de kapatıyordum.
2 gün önce anahtarı açtım. Power tuşuna basıp PC'yi başlattım ve karşıma başlıkta belirttiğim sorun ile karşılaştım.
Bu hatayı sadece power'daki anahtarı açıp kapadığım zaman görüyorum.
Ardından power tuşuna tekrar bastığımda PC sorunsuz açılıp çalışıyor.
Şu ana kadar işlemci fanını söküp macunu yenileyip tekrar taktım.
BIOS pilini değiştirdim.
BIOS son sürüme güncelledim ve CMOS sıfırladım. Sorun devam ediyor.
Sizlere sorum şu:
1)Bu hatanın nedeni nedir?
2)Bu hatanın düzeltilmesi için neler yapabilirim.
Not: Sistem özellikleri şöyle:
  • Anakart: Asus P5Q3 P45
  • İşlemci: Intel Xeon E5450
  • RAM: 4GB KVR1333D3N9/4G
  • Ekran Kartı: Ati Radeon Hd5570
  • Power: 750W HPG-750BR-H12S

IMG_20171007_151825_crop_1040x667.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anahtara hiç dokunmadan kapatıp açıp fişi çekip takarsanız sorun yok degil mi? Tahminimce sistem veya PSU o anahtarı sigorta gibi bir şey olarak algılıyor ve sanki kendiliğinden şalter atmış gibi o hatayı veriyor. Üzerinde anahtar bulunan akım korumalı diye geçen prizlerden alıp, PSU üzerindeki o anahtarı unutursanız çözülür gibi. Sorunu çözemiyorsak olduğu durumu yapmamak da bir çözüm.
Eğer anahtara hiç dokunmadan kapatıp açıp fişi çekip takarsanız sorun yok degil mi? Tahminimce sistem veya PSU o anahtarı sigorta gibi bir şey olarak algılıyor ve sanki kendiliğinden şalter atmış gibi o hatayı veriyor. Üzerinde anahtar bulunan akım korumalı diye geçen prizlerden alıp, PSU üzerindeki o anahtarı unutursanız çözülür gibi. Sorunu çözemiyorsak olduğu durumu yapmamak da bir çözüm.
Evet doğrudur PSU daki anahtara dokunmasam yani kapatıp açmasam bu sorun ile karşılaşmıyorum.peki bunun sisteme bir zararı var mıdır? yani donanıma vs. ilerde veya şimdi bir zarar verir mi?akım korumalı priz alıp bir de öyle test edeyim.inşallah çözülür.

Evet doğrudur PSU daki anahtara dokunmasam yani kapatıp açmasam bu sorun ile karşılaşmıyorum.peki size göre donanımda bunun sisteme bir zararı var mıdır? yani donanıma vs. ilerde veya şimdi bir zarar verir mi?akım korumalı priz alıp bir de öyle test edeyim.inşallah çözülür.
Yani size göre donanımda herhangi bir sorun mu var yoksa sistem mi
Evet doğrudur PSU daki anahtara dokunmasam yani kapatıp açmasam bu sorun ile karşılaşmıyorum.peki bunun sisteme bir zararı var mıdır? yani donanıma vs. ilerde veya şimdi bir zarar verir mi?akım korumalı priz alıp bir de öyle test edeyim.inşallah çözülür.
Bir de bu sorun donanım ile alakalı mı? Yoksa sistem mi bu şekilde algılıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı