Çözüldü Cheat Engine virüs bulaştırır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ERK3

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 30dk önce Cheat Engine indirdim.

Fakat indiği an Avast dosyayı siliyordu indiremedim çalıştıramadım da. Sonra Avast'dan bildirim geldi karantinaya aldık diye filerepmalware bulaştırdı diyor araştırdım bu virüsmüş ne yapmalıyım dosyayı? Açmadım kendisi sildi bile. Avast sildi virüs bulaşmış mıdır? Tarama yapıyorum Avast virüs yok diyor. Dosyayı çalıştır demedim açamadım da sildi. Virüs bulaşır mı?

Dosya Ekleri

• 1650893667888.png
    1650893667888.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 105
Çözüm

Fakat indiği an Avast dosyayı siliyordu indiremedim çalıştıramadım da. Sonra Avast'dan bildirim geldi karantinaya aldık diye filerepmalware bulaştırdı diyor araştırdım bu virüsmüş ne yapmalıyım dosyayı? Açmadım kendisi sildi bile. Avast sildi virüs bulaşmış mıdır? Tarama yapıyorum Avast virüs yok diyor. Dosyayı çalıştır demedim açamadım da sildi. Virüs bulaşır mı?

Hocam uygulamalarda değişiklik yaptığı için silmiştir, virüs değildir Avast'ı devre dışı bırakıp indirip kurun.(Uygulamalara izniniz olmadan değişiklik yapmaz)
Çözüm olarak seçerseniz sevinirim.
Kendi sitesinden indirdiyseniz sıkıntı olmaz. Avast'ı devre dışı bırakıp kurun.

Hocam uygulamalarda değişiklik yaptığı için silmiştir, virüs değildir Avast'ı devre dışı bırakıp indirip kurun.(Uygulamalara izniniz olmadan değişiklik yapmaz)
Çözüm olarak seçerseniz sevinirim.

Çözüm

İlk başta bence Avast kullanma onun yerine daha iyi alternatifler var Kaspersky, BitDefender gibi önerim Kaspersky. Chat Engine i doğru siteden indirdiğine emin misin? Chat Engine virüslü değil.
Veya antivirüsü kapat öyle dene.

Cheat Engine uygulamasını 2017 yılından beri düzenli olarak kullanırım. Şimdiye kadar bilgisayarıma bir zarar vermedi yani sorun olacağını düşünmüyorum.

Uzun bir süredir resmi kurulumunda birkaç tane reklam var, Opera vs. kurdurtmaya çalışıyor. Ondan ötürü bir false positive yemiş olabilir. Flaş dönemlerinin altın çağından beri kullanırım, hiçbir sıkıntı çıkarmadı, çıkaracağını da düşünmem. Dosyaya müdahale etmez, bellek üzerindeki değerleri değiştirmeye yarar.

karantinaya aldi açtim sildim avasttan korumaya almis karantinaya bu yuzden bulaşmazmiş virüs yardımlarınız için sagolun dediklerinizi yaptım

Yeni konular

Geri
Yukarı