Cherry Red Switch'li klavye önerisi

Haziran ayında zar zor indirimlerle 755 TL'ye Strafe MK. 2 almıştım, incelemesini de yaptım geçen günlerde. Bu bütçe ile zor, tavsiyem elinizde klavye varsa idare edin, bütçeyi arttırın biraz daha, sonra indirim denk gelirse zaten direkt alırsınız, öneririm çünkü ben de öyle yapmıştım. Alırken bütçem maksimum 500 TL idi, 1 ay biriktirdim, kullandığım klavyeyi aldım. 😁

Corsair Strafe RGB MK.2 incelemesi

Uzun süre sonra yazıyorum ama ben de Corsair strafe düşünüyorum haziran ayındaki dolar kuruyla şimdiki kur neredeyse aynı ama fiyatlar hala 1000TL'nin üzerinde. Siz aldığınızda genel olarak fiyatları neydi?

Uzun süre sonra yazıyorum ama ben de Corsair Strafe düşünüyorum haziran ayındaki dolar kuruyla şimdiki kur neredeyse aynı ama fiyatlar hala 1000 TL'nin üzerinde. Siz aldığınızda genel olarak fiyatları neydi?
Ben alırken yine o civarlardaydı, N11’de 755 TL’ye bulmuştum bir satıcıdan, sosyalde aynı satıcıdan alan birkaç kişi daha vardı, hatta bana da sosyalde alan biri önermişti. Şu an çok gereksiz fiyatlara satılıyor, gerçekten yazık. Umarım düzelir. 😁

Ben alırken yine o civarlardaydı, N11’de 755 TL’ye bulmuştum bir satıcıdan, sosyalde aynı satıcıdan alan birkaç kişi daha vardı, hatta bana da sosyalde alan biri önermişti. Şu an çok gereksiz fiyatlara satılıyor, gerçekten yazık. Umarım düzelir. 😁
Evet cidden çok saçma fiyatları var 750'ye bulabilirsem alacağım ama sanırım o fiyata bulmamın imkanı yok. o fiyata tek bulabildiğim k68 red led versiyonu. Satıcının ismini söyleyebilirseniz belki o fiyata bulabilirim :D. Bu gidişle Vigor gk50 kullanacağım sanırım.

Evet cidden çok saçma fiyatları var 750'ye bulabilirsem alacağım ama sanırım o fiyata bulmamın imkanı yok. o fiyata tek bulabildiğim k68 red led versiyonu. Satıcının ismini söyleyebilirseniz belki o fiyata bulabilirim :D. Bu gidişle Vigor gk50 kullanacağım sanırım.
K68 gayet güzel bir klavye. Corsair K95, Apex Pro vs. hiçbirinden geri kalır yanı yok. Kısıtlı bütçe ve en düşük fiyat ile en yüksek kaliteyi sağlayan birkaç klavyeden birisidir bence.

İngilizce ve bilek desteksiz olması sorun yaratmıyorsa eğer; geçenlerde HyperX Alloy Origins ve Origins Core'u 900TL civarlarındaydı, hem tenkeyless hem de fullsize iki modelini de aldım. Kullandığım onlarca klavye içerisinde(Apex Pro, K70,K95, Logitech G815,G915 vs.) hem switch hem de klavyenin kendisi olmak üzere en iyisi budur.

K68 gayet güzel bir klavye. Corsair K95, Apex Pro vs. hiçbirinden geri kalır yanı yok. Kısıtlı bütçe ve en düşük fiyat ile en yüksek kaliteyi sağlayan birkaç klavyeden birisidir bence.

İngilizce ve bilek desteksiz olması sorun yaratmıyorsa eğer; geçenlerde HyperX Alloy Origins ve Origins Core'u 900TL civarlarındaydı, hem tenkeyless hem de fullsize iki modelini de aldım. Kullandığım onlarca klavye içerisinde(Apex Pro, K70,K95, Logitech G815,G915 vs.) hem switch hem de klavyenin kendisi olmak üzere en iyisi budur.
Cevabın için teşekkür ederim. k68 güzel klavye ama arkadaşın dediği gibi hem 750 tlye hem de rgb olan daha üst bir model almak güzel geliyor. Hyperx ise çok güzel kullandım fakat bilek desteksiz, multimedyasız ve tkl olan bir klavye için biraz pahalı geliyor.

Ben de alırken K68 almayı düşünüyordum, o zaman 900 civarına satılıyordu. Corsair üzmeyecek bir firma, K68’in su geçirmemesi için koyulan plastik parça RGB ışıklandırma konusunda biraz rahatsız ediyormuş diye duydum, kullananlar bahsetmişti. Bu arada Strafe MK.2’de gördüğüm en büyük eksik bilek desteğinin biraz kısa olmasıdır, 1-2 CM uzun yapsalarmış eksiksiz bir klavye olurmuş ama şimdiki haliyle bile memnun ediyor. Umarım güzel bir fiyata bulursunuz. 😁

Ne kadara hangi klavyeyi ne zamana almıştınız hocam? 😀
CE705717-44B2-4019-8828-F3A9E567A933.jpeg
Yüklemeyi unutmuşum, kusura bakmayın. 😅😁

Hocam 588 TL'ye su anda Amazon TR'de Omen by HP encoder ürünü var. İster Cherry brown istersen Cherry Red. Tek sıkıntısı RGB yok, bilek desteği yok ama bu fiyata bulamazsın Cherry'yi. O ASUS TUF Gaming K3 de fena degil. Kailh Red kullaniyor. O da İtopya'da 619 TL. İkilemdeyim. ASUS RGB + bilek destekli, diğeri Cherry MX ama HP olan bende de. Kafalar karışık ama bilek desteğine RGB'ye takılmıyorsan gir Amazon TR'ye Cherry MX HP encoder al 588 TL'ye misler gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı