Chipseti aynı anakart ve RAM değişiminde format gerekir mi ?

arda.berke

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Toplama bir bilgisayar satın aldım, ancak aldığım yer DDR4 8GB RAM takacağına DDR3 8GB RAM takmış. Buna bağlı olarak anakartı da söylediğim model ama DDR3 uyumlu olanından takmış. Sorunumu gittim konuştum DDR4 8GB olarak anlaşmıştık, DDR3 takmışsınız dedim. Onlarda bi yanlışlık olmuş kusura bakmayın hemen çözelim sorununuzu yarın dediler. Şimdi şöyle bi sorum var anakart ve RAM'ler değişecek. DDR3 uyumlu olan anakartın DDR4 olan modeli takılacak markası falan aynı. RAM'larde 8GB DDR3 yerine 8 GB DDR4 olucak. Adama format atılıcak mı dediğimde chipsetleri aynı olduğu için formata gerek yok dedi. Adamın dediği gibi chipsetler aynıysa bi sıkıntı olmaz mı ? Yoksa performans anlamında sistemin en baştan kurulması gerekli mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi de chipseti aynı olup da hem DDR3 hem DDR4 destekleyen bir tek H110 var yani normalde format lazım da adamın dediği apayrı garip olmuş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı