CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 10 soru

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kılıçdaroğlu gayet güzel cevaplar vermiş Erdoğan'ın ne cevap vereceğini çok merak ediyorum. CHP kesin olarak kazanacak bana göre sonrasında Parlamenter sistemle beraber ülke siyasetinde büyük oranda değişiklikler olur. İşte o zaman ne olacağını merak ediyorum.

İktidarın net bir hedefi/planı var mı? Bakanımız Sayın Nebati "gözlerindeki ışıltı" ile Aralık ayında enflasyon düşecek dedi. İnanıyor musunuz? Az ekonomi bilen kısa sürede bunun olamayacağını bilir.

Tamam hocam hadi anladık diyelim AKP kötü AKP berbat. Ben muhalefeti soruyorum sana. Bunlar muhalefeti iyi yapmıyor ki. Ben halen Kemal Kılıçdaroğluna oy vermek için en ufak mantıklı gerekçe bulamıyom. Orta da kadro yok plan yok program yok proje yok.

Hatta söylemlerini duydukça iyice uzaklaşıyom. Yok muhtar yardımcısı yok bedava elektirik yok tüm yolları köprüleri kamulaştıracam flan.

Mansur Yavaş gibi bir aday olmadıkça muhalefete oy vermem.

Tamam hocam hadi anladık diyelim AKP kötü AKP berbat. Ben muhalefeti soruyorum sana. Bunlar muhalefeti iyi yapmıyor ki. Ben halen Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermek için en ufak mantıklı gerekçe bulamıyorum. Orta da kadro yok plan yok program yok proje yok.

Hatta söylemlerini duydukça iyice uzaklaşıyom. Yok muhtar yardımcısı yok bedava elektrik yok tüm yolları köprüleri kamulaştıracağım flan.

Merakımdan soruyorum siz bu seçim kime oy vermeyi düşünüyorsunuz?

Hocam fark ettiyseniz çoğu kişi Mansur Yavaş'ı hiç siyaset yapmadığı, icraatleri olduğu için seviyor. Bende katılıyorum, başarılı bir adam. Fakat kılıçdaroğlu siyasetten çekilseydi, yerine illaki Cumhurbaşkanı adayı olacak birinin konuşması gerekecekti. Yani çok yüksek ihtimal Mansur Yavaş siyaset yapacaktı. Muhtemelen çoğu konuda kılıçdaroğlu ile aynı fikirdedir. Adam konuşsa bence ona da aynısını diyecektiniz. Bu arada şu an CHP ile Akp'nin oyları kafa kafaya. Bir ankette biri, diğerinde öbürü geçiyor. Bu halkın 2023'e kadar dayanması zor, herkes Akp'yi iktidardan göndermek isteyecek merak etmeyin. İmkansız yani bu yönetimle seçimlere kadar oy toplamaları. Her türlü seçimi CHP kazanacak diye düşünüyorum, kim aday olursa olsun.
Muhtemelen kazanamazsa isyan falan çıkarırlar.
Hocam Mansur Yavaş MHP'den gelen ülkücü kökenli bir siyasetçi düşüncelerinin aynı olduğunu sanmıyorum. Bende ülkeyi 2023'e kadar nasıl idare edeceklerini merak ediyorum.
Seçimi bence de kaybeder ama iktidara hangi parti gelir bilemem ama Allah korusun kazandı diyelim isyan çıkacağını zannetmem. Çıktı diyelim polis kolluk kuvveti orantısız güç kullanır sonuçsuz kalır düşüncesindeyim ama şöyle bir ihtimalde var. Seçimi kaybettiği halde iktidarı bırakmazsa seçimi yeniletmeye çalışırsa o zaman isyanı durduramazlar.

Tamam hocam hadi anladık diyelim AKP kötü AKP berbat. Ben muhalefeti soruyorum sana. Bunlar muhalefeti iyi yapmıyor ki. Ben halen Kemal Kılıçdaroğluna oy vermek için en ufak mantıklı gerekçe bulamıyom. Orta da kadro yok plan yok program yok proje yok.

Hatta söylemlerini duydukça iyice uzaklaşıyom. Yok muhtar yardımcısı yok bedava elektirik yok tüm yolları köprüleri kamulaştıracam flan.

Ben zaten Kılıçdaroğlu'na oy verin demiyorum ki ben de vermem ama iktidarın halkla dalga geçip halkı sömürmesi zoruma gidiyor. İnşallah seçim zamanı adamakıllı biri çıkar da oyumuzu ona veririz.

Muhalefet kötü diye iktidarı savunmak yanlıştır.

Son düzenleme:
Bana göre bu sorular saçma sapan. Ben öyle düşünüyorum. Vatandaşa gram faydası olmayan sorular bunu söyleyemiyecem mi?
Elbette söyleyeceksin. Ama kendi adına söyleyeceksin. Vatandaşa gram faydasının olmadığını söylemek saygısızlık.
Mülteci sorunu var ekonomi kötü. Ama bunlar nasıl düzelecek çözüm sunmak plan program proje sunmak yok muhalefette hep eleştiri hep eleştiri.
Muhalefetin kelime anlamı nedir? İktidarın her söylemine evet mi diyecekler?
ABD'ye neden mektubu vurmadın neden Rusya'ya gittin neden Suudi Arabistanla barıştın böyle sorular mı olur böyle siyaset mi olur?
Adı üstünde muhalefet! iktidar gibi meclise seçimle girmişler. Hesap soracaklar elbette. Kula kul olma devrini Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bitirdi.
Bana muhalefetin ekonomik planını söyle gidip oy vereyim. Belli mi? Neye göre oy verecem? Eğitim programını söyle var mı? Terör ile mücadele stratejisi ney? Hiç bir şey yok sabah kalk Erdoğan akşam yat Erdoğan sistem. Altı masa 5 oldu toplanıyor ne çıktı ortaya?
Demek ki iktidarın ekonomi, eğitim ve terörle mücadele politikasından memnunsun. Ekonominin kötü olduğunu söylemene rağmen yeniliğe, yenilere kapalısın.
Not: Erdoğan anladı Kemal Kılıçdaroğlu adaylığa hazırlanıyor bana göre 10 soru bahanesi ile onu gazlıyor. Yüreğin varsa karşıma çık diyerek. Kemal Kılıçdaroğlu buna düştü ve bu sorular ile saçmaladı bana göre olay bu. Gündem de tutacak kendini ve Cumhurbaşkanı adaylığını arttırmaya çalışacak. Ve ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday olarak görmek istemiyorum.

Hemfikiriz bu konuda.

CHP bu durumdayken CHP'ye kimse isteyerek atmıyor, başka bir seçenek olmadığını düşündüklerinden atıyorlar. Bence yanlış bir bakış açısı.

12 yıl 10 seçim olmuş. Neden mecburiyetten oy atayım ki. Kaliteli bir lider kaliteli bir muhalefet göreyim plan program proje göreyim kadro hareketi göreyim severek isteyerek canı gönülden oy vereyim!

Hocam Mansur Yavaş Mhp'den gelen ülkücü kökenli bir siyasetçi düşüncelerinin aynı olduğunu sanmıyorum. Bende ülkeyi 2023'e kadar nasıl idare edeceklerini merak ediyorum.
Seçimi bence de kaybeder ama iktidara hangi parti gelir bilemem ama Allah korusun kazandı diyelim isyan çıkacağını sanmıyorum. Çıktı diyelim polis kolluk kuvveti orantısız güç kullanır sonuçsuz kalır düşüncesindeyim ama şöyle bir ihtimalde var. Seçimi kaybettiği halde iktidarı bırakmazsa seçimi yeniletmeye çalışırsa o zaman isyanı durduramazlar.

Evet söylediklerinize katılıyorum, aslında isyandan kastım tabii ki öyle abartı bir şey değil. Ama son zamanlarda çok fazla olan protestolar muhtemelen Allah korusun kazanırlarsa çok çok daha fazla olacağı kanaatindeyim. Dayanılmaz bir iktidar, ülke olarak başarılı olduğumuz konu yok maalesef :(.

12 yıl 10 seçim olmuş. Neden mecburiyetten oy atayım ki. Kaliteli bir lider kaliteli bir muhalefet göreyim plan program proje göreyim kadro hareketi göreyim severek isteyerek canı gönülden oy vereyim!
Senin bakış açına yanlış demedim zaten. Sırf çıkmaz yol olarak görenlerin CHP'ye atmasına yanlış dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı