Chrome 70 Sürümü Yayınlandı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Chrome 70 Sürümü Yayınlandı
Yeni sürümde tarayıcının otomatik veri senkronizasyon seçeneği kapatılabiliyor. Google, Chrome güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. Chrome’un 70. sürümünü yayınlayan Google, bu sürümde tarayıcının can sıkıcı bir özelliğini kapatılabilir seçenek haline getirdi. Chroma’a 69. sürümde gelen Google hesabıyla otomatik giriş özelliği pek çok kullanıcıyı rahatsız ediyordu. Bu özellik sayesinde Google servislerinin herhangi birinde giriş yapıldığında, Chrome’da da […]

Devamı: Chrome 70 Sürümü Yayınlandı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bakalım RAM kullanımını dahada öldürmeye başlamış mı? :kararsız:
Şu RAM mevzusunu anlamış değilim. Çoğu kullanıcı RAM çok kullanıyor diyor ama ben test ettim Firefox yükledim Chrome’dan %20 daha fazla RAM kullanıyordu. Opera denedim %20 %25 daha az RAM kullanımı vardı Chrome’a göre. Test ettiğim tarayıcılarında hepsinin çerezleri temiz şekilde denedim iki eklenti vardı ikisinde de bir Adguard iki İDM eklentisi. RAM kullanımı aslında önemli değil benim için 12 GB DDR4 RAM var.

Şu RAM mevzusunu anlamış değilim. Çoğu kullanıcı RAM çok kullanıyor diyor ama ben test ettim Firefox yükledim Chrome’dan %20 daha fazla RAM kullanıyordu. Opera denedim %20 %25 daha az RAM kullanımı vardı Chrome’a göre. Test ettiğim tarayıcılarında hepsinin çerezleri temiz şekilde denedim iki eklenti vardı ikisinde de bir Adguard iki İDM eklentisi. RAM kullanımı aslında önemli değil benim için 12 GB DDR4 RAM var.
Bende Opera 200-400 MB arası RAM oluyor. Google amcamızda 600 MB RAM görüyorum.

Chrome'u 70.0 sürümüne dün güncelledim. Gözle görülür bir fark göremedim. Yeni şeyler neyse açıklayabilir misiniz?

Konudaki linki okudum ve şimdi fark ettim :D

@yika38 Her güncelleme özellik katmak için çıkmıyor.
Hata düzeltmeleri, iyileştirmeler ve güvenlik güncelleştirmeleri sunuluyor.
Chrome Releases: Stable Channel Update for Desktop

Operayı kullanmıyor oluşumun nedeni aynı Chromium alt yapısını kullanması ve akıcılık konusunda Chrome göre yavaş kalması diyebilirim. Bellek konusu ise artık umursanmaması gerekiyor. Mozilla arkadaşın söylediği gibi çok daha fazla bellek kullanmasına rağmen Chrome göre daha akıcı çalışıyor. Ne kadar çok sistem kaynağı tüketirse yazılımlar o kadar istikrarlı çalışıyor. @FearlyGhost

Bende Opera 200-400 MB arası RAM oluyor. Google amcamızda 600 MB RAM görüyorum.
Tamam ama bu demek değildir en fazla RAM kullanan tarayıcı diye. Firefox daha çok kullanıyor bazen oluyor Chrome daha çok kullanıyor Firefox’a göre bu değişkenlik gösteren bir işlem. Ayrıca ben demedim ki en düşük Chrome kullanıyor diye Opera hepsinden daha düşük ama Opera iş yapmaz özellikleri stabil değil.

@yika38 Her güncelleme özellik katmak için çıkmıyor.
Hata düzeltmeleri, iyileştirmeler ve güvenlik güncelleştirmeleri sunuluyor.
Chrome Releases: Stable Channel Update for Desktop

Operayı kullanmıyor oluşumun nedeni aynı Chromium alt yapısını kullanması ve akıcılık konusunda Chrome göre yavaş kalması diyebilirim. Bellek konusu ise artık umursanmaması gerekiyor. Mozilla arkadaşın söylediği gibi çok daha fazla bellek kullanmasına rağmen Chrome göre daha akıcı çalışıyor. Ne kadar çok sistem kaynağı tüketirse yazılımlar o kadar istikrarlı çalışıyor. @FearlyGhost
Google Chrome bende bilgisayarı kastırıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı