Chrome çok fazla şarj tüketiyor

MassacreDeath

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Xiaomi Mi 9T cihazımda 2-3 gündür süren bir şarjın hızlı bitmesi sorunu var. Önceden sabah taktığımda geceye kadar çok rahat yeterken şimdi 1-2 saatte direkt sıfıra iniyor. Bu soruna pil seçeneklerinden baktığımda Chrome'un pilin ömrünün %92'sini kullandığını gördüm. Chrome'u hiç kullanmama rağmen bu oran çok fazla. Antivirüs taraması yaptım, gapps paketinin uygulaması olduğu için kaldıramadım, Chrome'un verilerini temizledim, ama yine bu gece %85 de bıraktığım telefon sabah uyandığımda şarjı bitmişti. Tek çözüm yolu hard reset mi?

Dosya Ekleri

• 1624615848837.png
    1624615848837.png
    159,9 KB · Görüntüleme: 131
Mi Tarayıcıyı kullanabilirsin. Eğer çok Chrome kullanmak istiyorsan arka planda çalışmasını uygulama ayarlarından durdurmaya çalışabilirsin.

Merhaba, Xiaomi Mi 9T cihazımda 2-3 gündür süren bir şarjın hızlı bitmesi sorunu var. Önceden sabah taktığımda geceye kadar çok rahat yeterken şimdi 1-2 saatte direkt sıfıra iniyor. Bu soruna pil seçeneklerinden baktığımda Chrome'un pilin ömrünün %92'sini kullandığını gördüm. Chrome'u hiç kullanmama rağmen bu oran çok fazla. Antivirüs taraması yaptım, gapps paketinin uygulaması olduğu için kaldıramadım, Chrome'un verilerini temizledim, ama yine bu gece %85 de bıraktığım telefon sabah uyandığımda şarjı bitmişti. Tek çözüm yolu hard reset mi?
Güncellemeleri kaldırmayı dener misin?

Chrome kullanmıyorsanız ADB uygulaması ile devre dışı bırakın ya da tamamen silin. Şahsen bende de öyleydi ben direk sildim. Firefox kullanıyorum ve hiç bu kadar fazla şarj yemedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı