Chrome otomatik güncelleştirme nasıl kapatılır?

cihan gürses

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Chrome'nin 37 sürümünde sorunlar olduğu için 34 veya farklı sürümlerini yüklüyorum ama bir bakıyorum yine 37 olmuş. Bunu nasıl engellerim? Hangi sürümünü yüklememi tavsiye edersiniz?

Beta sürümde isen stabil kanala geç. Stabil kanalda isen Beta'ya geç dene.

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Update\AutoUpdateCheckPeriodMinutes
adresine git ve REG_DWORD değerini 0 yap. Ama bunu tavsiye etmem.

Windows tuşu + R yaparak "Çalıştır"ı açın. Ve oraya "msconfig" yazın. Hizmetler sekmesinden "Google Güncelleme Servisi"ni kapatın.

Bunu yapıp 34 sürümünü yüklersem tekrardan 37 olmaz değil mi?

Arkadaşlar 37 kullanacağım ama stabil hale nasıl getiririm? 37 sürümünden memnun değilim. Sekme açışlarında sorunlar oluşuyor. Sizce hangi sürümü bana sorun çıkartmaz?

Sorunum hakkında ekran görüntüsü atma şansım yok video atardım ama nasıl atılacağını bilmiyorum. Sorunum tam olarak mesela hiçbir eklenti yokken virüs taraması yapılı halde ve Chrome silinip en son sürüm yüklendiği halde Yeni sekme açınca Sekme açıldığı an kasıyor. Yani sekme açılırken kasıyor. 37 sürümünde ise Sekme açarken hiçbir görsel efekt olmuyor ve aniden açılıyor. Ccleaner ile tarattım Sistemi bakıma aldım ama sorunum hala devam ediyor. Bunu sadece Chrome'de yapıyor. Yandex ve Mozilla'da yapmıyor. 36 Sürümünüde kullandım bu sürümde de eklenti olmadan yine kasmaya başlıyor. İşin garibi Eklentiler koyarsam bu kasmalar gidiyor. Chrome'de sorun var heralde diye düşünüyorum.

Not: Bunların hiçbiri gizli modda yapmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı