Çözüldü Chrome yan yana yapılandırma başlatılamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Dün gece sorun yoktu ama az önce Google Chrome açmaya çalıştım sürekli "Chrome yan yana yapılandırma başlatılamadı hatası" veriyor. Dediği gibi sxstrace.exe ile izleme yaptım sxsizle.txt ve sxsizle. Etl (nedense uploadlayamadım buraya) olarak 2 dosya kaydetti ama bir şey anlamadım. .txt dosyası ektedir.

Chrome silip tekrar yüklemek istemiyorum birçok önemli belgelerim var. (bazıları senkron olamamış olabilir)

Dosya Ekleri

• sxsizle.txt
    16,2 KB · Görüntüleme: 552
  • resim_2021-03-13_141802.png
    resim_2021-03-13_141802.png
    203,3 KB · Görüntüleme: 384
Çözüm
Bağlantıda önerilen çözümü uygulayın.
Eğer bir çözüm sağlamazsa tarayıcıyı silmeden tekrar yükleyin.
Tekrar kurulumda eksik şeyleri düzelttiğinden, basit bir şekilde hatadan kurtulabilirsiniz.
Tekrar kurulumda eksik şeyleri düzelttiğinden, basit bir şekilde hatadan kurtulabilirsiniz.

Çözüm
Bütün C++ Redist programlarını kaldırıp yeniden yükleyin. Hepsini. (2005'ten 2015-2019 sürümüne kadar) genelde yan yana yapılandırma hataları bu C++ redist programlarının eksik ya da hatalı olmasından kaynaklanır.
Toplu bir dosyası var mı acaba? O yöntemi gördüm ama tek tek demişler. Bende çok var c++ paketleri.
Teşekkürler önce re-install deneyeceğim sonra attığınız ilk çözümü. İlk çözümde toplu indirme varmış bulamamıştım.

Toplu bir dosyası var mı acaba? O yöntemi gördüm ama tek tek demişler. Bende çok var c++ paketleri.
Hocam ben bilmiyorum. Bende bir klasör var bütün C++ setuplarını içeren. İsterseniz drive'a koyayım indirirsiniz. Ama
arkadaşın dediği gibi zaten Chrome setup dosyası gerekli C++ redistler eksik ise onları indirip kurar.

Yeniden yükleyince çalıştı teşekkürler. Konu kilit.
Hocam ben bilmiyorum. Bende bir klasör var bütün C++ setuplarını içeren. İsterseniz Drive'a koyayım indirirsiniz. Ama

Arkadaşın dediği gibi zaten Chrome setup dosyası gerekli C++ redistler eksik ise onları indirip kurar.

Çok teşekkürler ama dediğiniz gibi Chrome re-install yapınca açıldı direk. İnşallah bir daha sorun olmaz. Şimdi bilgisayar yeniden başlatıp deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı