Chromebook vs normal laptop

Mextq

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayardan beklediklerim film izlemek, çizim yapmak, kodlama ve ara sıra çok sistem gerektirmeyen oyunlar oynamak(Brawlhalla vb.). (chromebook alırsam Linux'e geçirip kullanacağım)
Almayı düşündüğüm chromebook böyle bir şey onun yerine bu fiyatlarda bir laptop alsam daha mı iyi?

Bilgisayardan beklediklerim film izlemek, çizim yapmak, kodlama ve ara sıra çok sistem gerektirmeyen oyunlar oynamak(Brawlhalla vb.). (chromebook alırsam Linux'e geçirip kullanacağım)
Almayı düşündüğüm chromebook böyle bir şey onun yerine bu fiyatlarda bir laptop alsam daha mı iyi?

Aslında işlemcisi normal laptoplar ile aynı. Galiba bu chromebooklar dokunmatik ekranlı. Yani çok farke edeceğini pek zannetmiyorum.

Çok kısıtlı. Geliştirme yapabileceğin diller sınırlı, çalıştırabileceğin uygulamalar sınırlı. Windows kurmak istersen üstüne, kurulum süreci zor ve sancılı. Ayrıca softbrick yapabilirsin cihazı bu esnada. Yani, coder için tercih edilecek son cihaz olabilir.

Chromebook önermiyorum (özeliklede bu bütçede). Normal bir laptop un daha çok işinize yarayacağını düşünüyorum. Ayrıca normal bir laptopa da Linux yukleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı