Çift ekran kartı takmak sistemin performansını arttırır mı?

ErayUZUNOGLU

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ASUS P8H67-M Pro anakartım var ve anakart üzerinde iki tane PCI-e slotu var şu an aktif olarka kulanığım ekran kartı GTX 750 Ti. Bunun altına ikinci PCI-e slotuna eski ekran kartımı GT730'u taksam perfomansa bir faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba ASUS P8H67-M Pro anakartım var ve anakart üzerinde iki tane PCI-e slotu var şu an aktif olarka kulanığım ekran kartı GTX 750 Ti. Bunun altına ikinci PCI-e slotuna eski ekran kartımı GT730'u taksam perfomansa bir faydası olur mu?

Gerek olduğunu düşünmüyorum ekran kartı yükseltmesi yapsanız daha faydalı olur.

Hayır hocam en fazla 5-6 fps değişir, direk daha iyi bir ekran kartı al.

Artış yok denecek kadar az olur. Sanırsam SLI köprüsü de gerekli bence hiç girmeyin o işe.

Hocam fark değişmez bile, değişir fakat çok az, 2 adet 2 GB ekran kartı takarak 4 GB ekran kartı performansı alıcağınızı sanıyorsanız öyle değil maalesef (2 GB belleği örnek olarak verdim.)

O kartlar SLI desteklemiyor. Destekleselerdi bile iki kartı aynı seçmeniz gerekir. SLI teknolojisinin verimliliği ve kartların eskiliği düşünülünce komik bir aksiyon olur. En verimsiz ve kararsız yükseltmeyi yapmış olursunuz. Ama sizin durumunuzda bu bile geçerli değil. Zaten desteği olmayan kartlardan bahsediyorsunuz.

Geri
Yukarı