Çift kanal için tek kanal RAM kullanılır mı?

Earthen

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Gigabyte B550M S2H çift kanal RAM girişine sahip diyor. Bu durumda elimde olan (2x8GB) tek kanal RAM'ları kullanabilir miyim?

Teşekkürler.

Tek satılan ramlara single, 2li yada 4lü birlikte satılan ramlara dual set diyorlar. Single satılan bir ram dual çalışamaz diye birşey yok doğal olarak. Özellikle günümüzde çoğu ram birbiriyle uyumlu çalışıyor. En kötü nolur biri 2400mhz dir yeni aldığın 3200 mhz dir ikisi birden düşük olan 2400 mhz de çalışır.

Tek kanal olan RAM'lerin tek eksi yanı çift kanal olanlar kadar performans vermemesi. Onun dışında çok rahat kullanılır. İlla 2 slotu da doldurmana gerek yok.

2 kanallı RAM slotuna sahip bir anakarta Single ile Dual olan RAM farklılık gösterir mi?
Soket demek istemedim.
ya da ben her şeyi çok yanlış anladım ^^

Oyun değil sadece iş için kullanacağım

Tek satılan ramlara single, 2li yada 4lü birlikte satılan ramlara dual set diyorlar. Single satılan bir ram dual çalışamaz diye birşey yok doğal olarak. Özellikle günümüzde çoğu ram birbiriyle uyumlu çalışıyor. En kötü nolur biri 2400mhz dir yeni aldığın 3200 mhz dir ikisi birden düşük olan 2400 mhz de çalışır.

Tek kanal olan RAM'lerin tek eksi yanı çift kanal olanlar kadar performans vermemesi. Onun dışında çok rahat kullanılır. İlla 2 slotu da doldurmana gerek yok.

Çok teşekkür ederim. Şimdi durum netlik kazandı. Yardıma koşanlarınız çok olsun inşallah.

Sevgiler saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı