Çift kanal RAM çok fark eder mi?

yaboxo4824

Hectopat
Merhaba,

RAM takviyesi yapacağım fakat PC'min iki RAM slotu da dolu.
Çift kanal RAM'den (4x2) tek kanal (8+4) RAM'e geçmek performans açısından çok fark eder mi? Ofis işleri, birkaç eczane programı, webde gezinme, birkaç ufak program çalıştırmak vs. için kullanılacak. Çift kanala geçmek istesem (8+8) yapmak zorunda kalacağım ve RAM'ler de boşa gidecek. Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun dışında çok da performans farkı olmuyor.
Günlük işlerim biraz daha hızlansın diye takviye düşünüyordum işin aslı, eczane programı son zamanlarda biraz sistem gereksinimini mi artırdı nedir, eskisi gibi akıcı çalışmıyor. Temiz kurulum vs yaptım biraz fark etti ama eskisi gibi seri çalışmıyor. Çok fark olmayacaksa anlamı yok o zaman geçmenin teşekkür ederim.

Günlük işlerim biraz daha hızlansın diye takviye düşünüyordum işin aslı, eczane programı son zamanlarda biraz sistem gereksinimini mi artırdı nedir, eskisi gibi akıcı çalışmıyor. Temiz kurulum vs yaptım biraz fark etti ama eskisi gibi seri çalışmıyor. Çok fark olmayacaksa anlamı yok o zaman geçmenin teşekkür ederim.
Hocam asenkron çift kanal diye bir mevzu var. 8+4 yaparsanız ilk 4+4=8GB çift kanal oluyor, sona kalan 4GB tek kanal oluyor. Yalnız her bilgisayar destekliyor mu emin değilim. Kendi laptopumda 8+32GB kullanıyorum o şekilde.

Hocam asenkron çift kanal diye bir mevzu var. 8+4 yaparsanız ilk 4+4=8GB çift kanal oluyor, sona kalan 4GB tek kanal oluyor. Yalnız her bilgisayar destekliyor mu emin değilim. Kendi laptopumda 8+32GB kullanıyorum o şekilde.
Desteklemiyordur muhtemelen. All in One bir makine kullanıyorum linki bırakayım ama muhtemelen yoktur öyle bir özellik.

Yeni konular

Geri
Yukarı