Çift Linux kurulumu nasıl yapılır?

Daha fazla  
Merhaba. Ana makineye birkaç Linux kurulumu yapacağım. Bunlar Kodachi, Black Arch, Deepin OS Linux 3 sistemi bilgisayara nasıl kurabilirim? Tabii Windows kalması gerekiyor. Günlük ve kişisel olarak ve oyun konusunda çok işimi görüyor.

GRUB yeni bir distro kesfedince acilista onu secebilirsin otomatik. Eger yeni ekledigin distroyu gormezse GRUB config dosyasinda kendin manuel de ayarlayabilirsin. Internette arastirabilirsin eger sorun olursa.

Ama test icin kullanmiyorsan aslinda birden fazla Linux distrosu biraz gereksiz olmuyor mu, birisyle yapip da digeriyle yapamadigin nedir tam olarak?

Ben linux sistemine yeni başlayacağım. Sanal makineye kuracaktım. Ana makinede olursa daha kolay olur diye düşündüm. Bu 3 sistemi inceleyerek ve internet yardımı ile destek alarak öğreneceğim.

Bu olaya Dual Boot deniyor. Direk İso yazılı USB,DVD ne ise tak bilgisiyarına başlat BIOS'dan disk bölümlendirmeye kadar normal kurulum yap. Disk bölümlendirmeye gelince ise Windows kurulu olan diski küçült,daralt,böl ne deniyorsa işte sonra küçültüp ayırdığın disk yani yeni olana kurulumu yap. Olurda bir sıkıntı olursa diye yedekte Windows yazılı bir USB bellek bulundurmanı öneriyorum. Kurtarma yapabilmek için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…