Çift monitör nasıl kullanılır?

Emrekarahan

Decapat
Daha fazla  
Bende hazırda kullandığım bir monitör var zaten, ekran kartına takılı. Bir de şu an da boşa çıkan monitör var. Onu anakarta taksam çalışır mı ya da nasıl çalıştırabilirim?

onboard ekran kartın varsa anakarta bağlarsan çalışır, yoksa onu da ekran kartına bağlaman lazım. Windows + P tuşuna basıp uzat diyip 2. ekran gibi kullanabilirsin.

Bilgisayarına takılı olan bir HDMI ,VGA gibi bir girişe taktığında çalışması lazım. Çalışmazsa monitör ayarlarından bağlantı sağlanan kablo tipini seçerek çalıştırabilirsin.

Anladığım kadarı ile 2 tane ekranınız var 2 veya daha fazla ekran kullanmak için çoklayıcılar var internetten araştırabilirsiniz

Son düzenleme:
Birden fazla yöntemi var.

1) Ekran kartında iki tane aynı yada farklı çıkış varsa HDMI ve DVI fark etmez bağlayıp kullanabilirsin.

2) VGA çoklayıcı ama iki ekran aynı oluyordu onun için ayarlarda genişlemek yetmiyordu sanırım.

3) Birde şöyle şeyler var. Kendin detaylı araştırmalısın.
4 In 1 Hdmi Dvi Vga Hdmi Vga Splitter 3.5mm Ses Ile Çift Ekran Dönüştürücü Adaptör Mikro Usb Güç Kablosu Pc Projektör - Buy 2 In 1 Hdmi To Vga Hdmi,2 In 1 Vga To Vga Hdmi,4 In 1 Hdmi To Vga Hdmi Audio Product on Alibaba.com

Benim ekran kartında HDMI kullanıyorum kasaya bağlı olan monitör HDMI ile bağlı ama diğer monitör VGA bağlantı kablolu.

Ben birini ekran kartına birini anakarta bağladım olmadı diğerini kullanmak için dönüştürücü şart mı?

İ
Şu an kullandığın monitör ekran kartındaysa onu da ekran kartına takmanız lazım.
İkisini anakartta yerim var taksam çalışır mı

Benim ekran kartında HDMI kullanıyorum kasaya bağlı olan monitör HDMI ile bağlı ama diğer monitör VGA bağlantı kablolu.

Ben birini ekran kartına birini anakarta bağladım olmadı diğerini kullanmak için dönüştürücü şart mı?

İ

İkisini anakartta yerim var taksam çalışır mı
Eğer monitörde sadece VGA kablosu varsa dönüştürücü kullanman gerekir. Yeni tip cihazlarda VGA kullanılmıyor.

Geri
Yukarı