Çift monitörde takılma sorunu

destro52

Centipat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni bir monitör satın aldım. Aldığım monitörü DP ile 1060 ekran kartıma bağladım. Diğer eski ekranım çok eski VGA girişli bir ekrandı onu da HDMI'e dönüştürücü aparatı ile kullanıyordum. Şimdi yenisini taktım ve eskisini de ikinci bir monitör olarak kullanıyorum. Sorun şurda mesela yeni ana monitörde Netflix'de film izliyorum uygulamasından, diğer monitör dede Chrome açıyorum, Chrome'de gezinirken ana monitörde film donmaya kasmaya başlıyor. Neden kaynaklanır bu?

i7 7700 16 GB drr4 3000MHz RAM 1060 6 GB ekran kartı yani bence yeterli gibi çünkü bugüne kadar farkında olmadan yeni monitörü 60Hz'de kullanıyormuşum bugün 144Hz'e çektim ve sonuç bu, 60Hz'de olmuyordu sanırım böyle bir kasmalar.

Chrome'da ayarlara gir, sistem'e tıkla. Orada kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneği var. O sende açıksa kapat, ondan oluyor olabilir.

1.png

Chrome'da ayarlara gir, Sistem'e tıkla. Orada kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneği var. O sende açıksa kapat, ondan oluyor olabilir.

Eki Görüntüle 548658

Malesef ki bir çözümü olmadı halen daha mesela ana ekranda Netflix izlerken diğer ekranda Chrome'de gezersem Netflix donuyor droplanıyor.

Geri
Yukarı