Çift Monitörü İşlemci ve Ekran Kartına Bağlamak

Sssssa

Decapat
Arkadaşlar Benim 1050 Ti'ım ve R3 2200G işlemcim var. Ben çift ekran yapmak istiyorum. Biri masaüstünde veya Opera'da olacak diğeri oyunda olacak. Bildiğim kadarıyla bi monitörümde oyun diğerinde Opera falan acık olunca ekran kartının kullanımı düşüyormuş oyunda ben de böyle olmasını istemiyordum. Bu alacağım işlemci APU olduğu için ben oyun oynayacağım ana monitörümü GTX 1050 Ti ya bağlasam diğer monitörümü de APU işlemcime bağlasam ikisinden de görüntü alabilir miyim? Öylede Ekran kartı kullanım düşer mi oyun için.

Arkadaşlar eğer öyle olmazsa ben çift monitörü bağlasam GTX 1050 Ti ya biri oyunda diğeri operada veya Twitch'te kaç FPS düşer öyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle kayda değer bir düşüş yaşayacağını düşünmüyorum. Belki işlemci ısılarında biraz artış olabilir

Mesela 60 fps alıyorsam kaça düşültür ? teşekkür edeirm cevabın icin
Şöyle diyeyim; eğer aynı anda hem dahili, hemde harici kullanılabiliyorsa. İki farklı Ekran Kartlı, tek İşlemcili sistem kullanıyor gibi olacaksın. Burda FPS'ini etkileyen şey gördüğün gibi Işlemci olacaktır. Bir ekranda işlemciyi aşırı yoran bir program açıp diğer ekranda oyun açarsan FPS düşüşü yaşarsın. Diğer türlü hiç FPS kaybın dahi olmayabilir.

Ancak, hiç APU sistem kullanmadım. Dolayısıyla her ikisi nasıl kullanılır bilmiyorum. Dizüstü bilgisayarlarda çeşitli teknolojiler sayesinde bu mümkün oluyor. Masaüstünde neden olmasın ki diye düşünerekten tahmin yürütüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…