Çift RAM slotu nasıl kullanılmalı?

DonVitoCarleone

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Crucial Ballistix 3000MHz bir adet 8 GB RAM var. Yeni bir RAM eklemek istiyorum bilgisayarıma 16 GB almayı düşünüyorum ama aynı marka aynı model mi almalıyım farklı bir marka alırsam verim alamaz mıyım cevaplarsanız sevinirim.

Elimde Crucial Ballistix 3000MHz bir adet 8 GB RAM var. Yeni bir RAM eklemek istiyorum bilgisayarıma 16 GB almayı düşünüyorum ama aynı marka aynı model mi almalıyım farklı bir marka alırsam verim alamaz mıyım cevaplarsanız sevinirim.
Aynı marka aynı model almak her zaman daha iyidir. Bu demek değil ki farklı olursa sorun çıkarır. Ama ihtimal var.

Aynı marka, model, mhz ve cl değerlerine sahip olsun. Aynı markayı bulamazsanız diğer özellikler aynı olsun.

Nasıl anladınız söylediğimizi? Biz belki uyumsuzluk yapar dedik sen hiçbir şeye yaramaz diyorsun.

Söylediklerinizi anladım sadece uyumsuzluktan kastınızı anlamadım çalışır mı çalışmaz mı ne olur yani uyumsuz olunca sıkıntı mı çıkartır ne gibi zararı var onu anlamadım.
Mesela şu an Corsair Vengeance LPX 16CL 3000MHz 16 GB bir RAM alsam ne olur sadece GB farkı var CL ve MHz aynı olsa ne olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı