Çifte vatandaşlık alma süreci nasıl işliyor?

GökhanÖzev

Hectopat
Arkadaşlar annem Bulgaristan göçmeni ben de ona bağlı olarak ab vatandaşı olmak istiyorum. Bu süreç nasıldır? Ayrıca Bulgaristan vatandaşı olunca mesela Almanya'ya gidip orada istediğim kadar kalıp çalışabilir miyim? Veya farklı bir Avrupa ülkesine.

Bu süreç nasıldır?
Annenizin Bulgar vatandasi oldugunu varsayarak cevapliyorum. Bulgaristan konsolosuna vatandaslik icin basvurun ve gerekli evraklari doldurup hazirlayin. Lakin 2 ya da 3 nesil önce bulgaristantan göc etmisse ve sadece Türk vatandasiyssa anneniz isler biraz zorlasir gibi.
Ayrıca Bulgaristan vatandaşı olunca mesela Almanya'ya gidip orada istediğim kadar kalıp çalışabilir miyim?
Hayir. Almanya'da oturum vs. almaniz gerekiyor. Almanya bu konuda özellikle yeni AB ülkelerine olayi siki tutuyor. Malum ucuz is gücü yüzünden.
Veya farklı bir Avrupa ülkesine.
Onu bilemiyecegim ama Almanya, Hollanda, Avusturya, Belcika gibi ülkelerin kanunlari cok birbirine benzer.

Sevgiler :)

Annenizin bulgar vatandasi oldugunu varsayarak cevapliyorum. Bulgaristan konsolosuna vatandaslik için basvurun ve gerekli evraklari doldurup hazirlayin. Lakin 2 ya da 3 nesil önce Bulgaristan'tan göc etmisse ve sadece Türk vatandasiyssa anneniz isler biraz zorlasir gibi.

Hayir. Almanya'da oturum vs. almaniz gerekiyor. Almanya bu konuda özellikle yeni ab ülkelerine olayi siki tutuyor. Malum ucuz is gücü yüzünden.

Onu bilemiyecegim ama Almanya, Hollanda, Avusturya, Belçika gibi ülkelerin kanunlari cok birbirine benzer.

Sevgiler :)

Çok teşekkür ederim.
Hayaller suya düştü yine kaldık burada😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı