"Cihazınız bu sürümle uyumlu değil" hatası

BearMurad

Centipat
Selamun aleyküm.
Şu an kullandığım telefonu yeni aldım 2.5 ay oldu.
Telefonun Android sürümü "10" ve tüm güncellemeler yapıldı.
Fakat bazı oyun/uygulamalarda "Cihazınız bu sürümle uyumlu değil" hatasını alıyorum.

Örnek:
Mini DayZ
Spotify

Spotify ülkemize yeni geldi yani eskiden Spotify'a kayıt olurken "Spotify ülkenizde kullanım dışı" gibi şeyler yazıyordu (Azerbaycan).
Daha yeni açıldı kayıt olma falan. Bu yüzden Play Store'da öyle hata verdiğini düşünüyorum çünkü ailedeki herkesin telefonunda Mini Dayz ve Spotify'ı denedim olmadı. Başka oyunlarda da bu hatayı alıyorum. APK indirmesini bilirim fakat bu hatayı düzeltmenin bi' yolu olmalı. Lütfen "APK indirebilirsin" demeyiniz. Root da yapamam.
Çok uzun yazdım kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Galaxy Store'da aradığım bazı uygulamaları bulamıyorum fakat dediğin diğer uygulamaya bakacağım teşekkürler. Başka çözüm bilenler yazsın lütfen.

Bir de cihaza ROM yükleyin olur öyle ama önermem garanti gider sorun çıkarır mesela kamera çalışmaz telefon kapalı iken şarj olmaz çok sorunlu iş ama uygulamalar yüklenir tabii şunları unutma.
Kamera çalışmaz.
Garanti varsa biter.
Telefon kapalı iken şarj olmaz
Tabii cihazınız için geliştirilmiş Sony camera lineage OS sürümü varsa kamera ve telefon kapalı iken şarj olur ama garanti gider.

Bir de cihaza ROM yükleyin olur öyle ama önermem garanti gider sorun çıkarır mesela kamera çalışmaz telefon kapalı iken şarj olmaz çok sorunlu iş ama uygulamalar yüklenir tabii şunları unutma.
Kamera çalışmaz.
Garanti varsa biter.
Telefon kapalı iken şarj olmaz
Tabii cihazınız için geliştirilmiş Sony camera lineage OS sürümü varsa kamera ve telefon kapalı iken şarj olur ama garanti gider.
Yok kanka bu ilk telefonum daha yeni aldım o riske giremem iki üç uygulama için. Cevapların için teşekkürler.

Selamünaleyküm.
Şu an kullandığım telefonu yeni aldım 2.5 ay oldu.
Telefonun Android sürümü "10" ve tüm güncellemeler yapıldı.
Fakat bazı oyun/uygulamalarda "cihazınız bu sürümle uyumlu değil" hatasını alıyorum.

Örnek:
Mini DayZ.
Spotify.

Spotify ülkemize yeni geldi yani eskiden Spotify'a kayıt olurken "Spotify ülkenizde kullanım dışı" gibi şeyler yazıyordu (Azerbaycan).
Daha yeni açıldı kayıt olma falan. Bu yüzden Play Store'da öyle hata verdiğini düşünüyorum çünkü ailedeki herkesin telefonunda mini DayZ ve Spotify'ı denedim olmadı. Başka oyunlarda da bu hatayı alıyorum. APK indirmesini bilirim fakat bu hatayı düzeltmenin bi' yolu olmalı. Lütfen "APK indirebilirsin" demeyiniz. Root da yapamam.
Çok uzun yazdım kusura bakmayın.

Hesabı TR VPN ile ülke değiştirmiş gibi gösterin öyle deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanka kullandığı işlemci mimarileri senin cihazdan daha yüksek olduğu için yüklenmiyordur.

Alakası yok.

Kamera çalışmaz.
Garanti varsa biter.
Telefon kapalı iken şarj olmaz.
Tabii cihazınız için geliştirilmiş Sony camera LineageOS sürümü varsa kamera ve telefon kapalı iken şarj olur ama garanti gider.

ROM önermem kankam.

Kamera çalışmaz.
Garanti varsa biter.
Telefon kapalı iken şarj olmaz.
Tabii cihazınız için geliştirilmiş Sony camera LineageOS sürümü varsa kamera ve telefon kapalı iken şarj olur ama garanti gider.

Şu yazdığım yorum yanlış bilgi uyarısı almış kısaca şöyle düzelteyim eğer sorun sadece Android sürümü ile alakalıysa çözülür mesela benim babamın Samsung S3 Neo cihazında Garanti BBVA Ziraat Bankası uygulaması yüklenmiyordu ROM yukledikten sonra çözüldü sorun işlemci ile ilgiliyse ROM sorunu çözmez.

Şu yazdığım yorum yanlış bilgi uyarısı almış kısaca şöyle düzelteyim eğer sorun sadece Android sürümü ile alakalıysa çözülür mesela benim babamın Samsung S3 Neo cihazında Garanti BBVA Ziraat Bankası uygulaması yüklenmiyordu ROM yukledikten sonra çözüldü sorun işlemci ile ilgiliyse ROM sorunu çözmez.

Aynen hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı