Çıkan Shift tuşu yerine ne takılabilir?

BossFrk

Hectopat
Daha fazla  
Dün klavyemi temizlerken sol Shift tuşunu kaybettim ve bulamıyorum yeni klavye alamam şu anda. Bu Shift tuşu için düz sade bir tuş bulabilir miyim? Temalı olması gerekmez ucuz ve güvenilir olsun.

Eskiden ofis klavyesi için bir süre sol Shift yerine fazla ihtiyaç olmayan küçük tuşlardan birini kullanmıştık. Eğer pek kullanmadığınız küçük tuşlardan biri uyarsa siz de geçici olarak bu şekilde yapabilirsiniz. Estetik ve ergonomik olarak iyi olmayacağını biliyorum, ancak günü kurtarmak için uygun bir yöntem.

Eskiden ofis klavyesi için bir süre sol Shift yerine fazla ihtiyaç olmayan küçük tuşlardan birini kullanmıştık. Eğer pek kullanmadığınız küçük tuşlardan biri uyarsa siz de geçici olarak bu şekilde yapabilirsiniz. Estetik ve ergonomik olarak iyi olmayacağını biliyorum, ancak günü kurtarmak için uygun bir yöntem.

Şu anda sağ CTRL tuşunu taktım ancak çok da estetik görünmüyor.

Sağ taraftaki Shift tuşunun yeterli olması gerekiyor. Olmazsa sağ taraftaki numpad üzerinden olan +,- veyha 0 tuşlarının olması gerekiyor.

Az kafayı kullan bro klavye üstünden kullanmadığın bir tuşu al geçir Shift yerine başka yapabileceğin bir şey yok.

Şu anda sağ CTRL tuşunu taktım ancak çok da estetik görünmüyor.
Ergonomik olarak sıkıntı çıkarmıyorsa idareten o şekilde kullanabilirsiniz. Zamanında Minecraft'ta hızlı yol yaparken sert basmaktan sol Shift tuşunun ortası oyulmuş ofis klavyem vardı. AltGr tuşuyla sol Shift'in boyutu aynıydı. AltGr ile sol Shift tuşlarının yerlerini değiş-tokuş yaparak işi çözmüş, 1 sene civarı o şekilde kullanmıştım :)

Sağ taraftaki Shift tuşunun yeterli olması gerekiyor. Olmazsa sağ taraftaki numpad üzerinden olan +,- veyha 0 tuşlarının olması gerekiyor.

Az kafayı kullan bro klavye üstünden kullanmadığın bir tuşu al geçir Shift yerine başka yapabileceğin bir şey yok.

Rshift büyük geliyor ben şu an rctrl kullanıyorum demek istediğim var mıdır tuş satan bir yer?

Olmazsa sağ taraftaki NumPad üzerinden olan +, - veya 0 tuşlarının olması gerekiyor.
Benim klavyemde NumPad kısmındaki yatay, geniş olan "0 Ins" tuşu, sol Shift ile aynı boyutta gibi duruyor. Eğer konu sahibinin klavyesinde de uyuyorsa o tuş da kullanılabilir. Ancak orada oluşacak kocaman boşluk daha kötü bir görüntüye sebep olacak.

İnternetten alabilirsin. Yaşadığın yerde mağazaları yoklaması bedava oralara sorabilirsin.

Benim klavyemde numpad kısmındaki yatay, geniş olan "0 ıns" tuşu, sol Shift ile aynı boyutta gibi duruyor. Eğer konu sahibinin klavyesinde de uyuyorsa o tuş da kullanılabilir. Ancak orada oluşacak kocaman boşluk daha kötü bir görüntüye sebep olacak.

Ayarların hocam değişir klavyeden klavyeye.

Geri
Yukarı