Cilt bakım için ürün önerisi

halfhead

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100, GTX 1650 GP, Biostar B450MH, Crucial Ballistix CL16 8x2, Netac N535S
Meslek
Öğrenci
Cilt bakım için ürün/ürünler almayı planlıyorum ancak ne kullanacağım hiçbir fikrim yok.
Burun kenarında ve üstünde siyah noktalar var ve çok fazla elime geliyor, yağlı gibi oluyor bu yüzden rahatsız oluyorum. Bunlardan uzun veya kısa sürede kurtulabileceğim ürün istiyorum.
Fazla olmasa da çene, yanak ve yüzümün yanlarında az da olsa sivilce var.
Bir de banyodan çıktıktan sonra yüzüm çok kuru oluyor, yüzüm yanıyor gibi oluyor. Biraz elledikten, kaşıdıktan sonra beyaz kabuk atıyor.

Yüzümü böyle tanımlayabilirim. Ne kullanmamı önerirsiniz? Fazla pahalı olmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki önerdiğiniz, bunu kullandım memnun kaldım dediğiniz, bana link atabileceğiniz bir ürün var mı?

Yok dostum. Ama sabun yeterli gelecektir. Siyah noktaları temizler, yüzü gerginleştirerekte siyah noktalar çıktıktan sonra boş kalan deliklerin kapanmasını sağlayabilir. Yıllardır yüzüme normal banyo sabunu kullanırım. Ayrıca gerginleştirici kremler olabilir. Eczacıya danışabilirsin.

Yeni gördüm gönderiyi kükürt sabunu her ciltte işe yaramayabilir cilt tipine göre değişir kullanırsınız sonra deri pul pul dökülmeye başlar. Duştan sonra cildiniz dökülüyorsa muhtemelen çok sık duş alıyorsunuz 2 günde 1 duş almak yeterli olacaktır.
Onun dışında genel soruna gelecek olursak cildiye randevu alabilirsin ve akneye eğilimli cilt için yüz temizleme jeli, nemlendirici alabilirsin yine siyah nokta ve sivilce olan yerler için kil maskesi ve tonik alabilirsin. Son olarak güneş kremi kullanmanı öneririm.

Geri
Yukarı